تاریخ انتشار : یکشنبه 28 شهریور 1395 - 18:59
کد خبر : 4087

تحقیق مشترک پلیس و کمیته بین المللی المپیک چه کسی باعث مرگ گلبارنژاد شد؟

تحقیق مشترک پلیس و کمیته بین المللی المپیک چه کسی باعث مرگ گلبارنژاد شد؟

جارستان-بهمن گلبار نژاد، اولین ورزشکار تاریخ پارالمپیک بود که بعد از رخ دادن یک تصادف دلخراش در مسیر مسابقات دوچرخه سواری، جان خود را از دست داد.  نشیریه معتبر گاردین با ارائه گزارشی بعد از این اتفاق تلخ اذعان داشت که کمیته ملی پارالیمپیک، پلیس شهر ریودوژانیرو، کمیته پزشکی مسابقات و جامعه دوچرخه سواری جهان، با انتشار

جارستان-بهمن گلبار نژاد، اولین ورزشکار تاریخ پارالمپیک بود که بعد از رخ دادن یک تصادف دلخراش در مسیر مسابقات دوچرخه سواری، جان خود را از دست داد.


 نشیریه معتبر گاردین با ارائه گزارشی بعد از این اتفاق تلخ اذعان داشت که کمیته ملی پارالیمپیک، پلیس شهر ریودوژانیرو، کمیته پزشکی مسابقات و جامعه دوچرخه سواری جهان، با انتشار بیانیه هایی، حادثه رخ داده را بسیار تاسف برانگیز قلمداد کردند.

مسعود اشرفی، رئیس کمیته پارالمپیک ایران در این خصوص گفت: “ورزشکار ۴۵ ساله شیرازی، کنترل خود را در مسیر مسابقه و در ساعت ۱۰:۳۵ دقیقه به وقت محلی از دست داد و با برخورد به حصار حاشیه میسر مسابقه، دچار این حادثه شد.

در حال حاضر تحقیقات در رابطه با احتمال قصور یک دوچرخه سوار دیگر در بر هم خوردن تعادل گلبار نژاد یا تصادفی بودن این اتفاق تلخ آغاز شده است.

رئیس سازمان مسابقات پارالیمپیک ریو اذعان داشت که حادثه در سمت راست باند برگزاری مسابقه در “آونیدو استدو” در منطقه “گوانبارا” رخ داده است.

بعد از این اتقاق و با حضور تیم پزشکی در محل حادثه،  علیرغم ضربه ای که به سر او وارد شده، ابتدا وضعیت جسمی ورزشکار متوفی خوب گزارش شده است اما بعد از دقایقی، حال عمومی ورزشکار ایرانی به وخامت گراییده و به همین دلیل با آمبولانس به بیمارستان منتقل شده است.

درگذشت گلبار نژاد، بعد از سکته دوم او اتفاق افتاده است. سکته اول این ورزشکار ۴۲ ساله، در مسیر بیمارستان و در آمبولانس در ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه رخ داده است.

“سر فیلیپ کروان”، رئیس کمیته جهانی المپیک در این خصوص گفت: “بدون شک این اتفاق، لحظات تلخی را برای تمامی مجموعه پارالیمپیک ریو رقم زده است. این تراژدی وحشتناک، سایه بزرگی بر روی روند خوب مسابقات پارالیمپیک ریو ۲۰۱۶ انداخته و مسابقات را تحت الشعاع قرار داده است. تمامی مسائل برای حفظ جان بهمن گلبار نژاد رعایت شد و در آمبولانس اعزام شده به محل نیز چند پزشک متخصص حضور داشتند”.

مدیر ورزشی کمیته جهانی المپیک، پیرس جونس با دفاع از شرایط برگزای مسابقه و فضای حاکم بر آن رابطه گفت: “فاجعه رخ داده، در تندترین شیب مسیر مسابقه رخ نداده است. مراحل طراحی شده برای مسابقات دوچرخه سواری کاملا بر اساس رقابت دوچرخه سواران بوده است و همه ورزشکاران شرکت کننده، تجربه حضور در چنین شرایطی را دارا هستند. در مسابقات دوچرخه سواری، مسیرهایی مختلف با شرایط متفاوت طراحی می شود تا تمام قابلیت های ورزشکاران در این بخش سنجیده شود.

با این تفاسیر، به نظر می رسد برای روشن شدن جزئیات این حادثه تلخ کمی زمان لازم است و احتمالا طی روزهای آینده اخبار بیشتری در این رابطه شنیده خواهد شد.

“ورزش سه”

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در جارستان تبلیغات در جارستان تبلیغات در جارستان

اجتماعی

یادداشت

گفتگو