تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 شهریور 1395 - 19:34
کد خبر : 3929

اولین جلسه دادگاه متهم پرونده ستایش برگزار شد

اولین جلسه دادگاه متهم پرونده ستایش برگزار شد

جارستان-پسر ۱۷ ساله که جنجالی ترین قتل سال ۹۵ را به نام خودش کرده است صبح دیروز در دادگاه کیفری ادعا کرد ستایش کوچولو را مورد آزار و اذیت قرار نداده است و در عالم مستی دست به این قتل زده است. عامل این جنایت که زمان وقوع قتل ۱۷ ساله بود، متهم است پس

جارستان-پسر ۱۷ ساله که جنجالی ترین قتل سال ۹۵ را به نام خودش کرده است صبح دیروز در دادگاه کیفری ادعا کرد ستایش کوچولو را مورد آزار و اذیت قرار نداده است و در عالم مستی دست به این قتل زده است.

عامل این جنایت که زمان وقوع قتل ۱۷ ساله بود، متهم است پس از ربودن دختر شش ساله افغان و آزار و اذیت شیطانی، قربانی‌اش را به قتل رسانده و بعد هم جسدش را در اسید سوزانده است.
ظهر بیست و یکم فروردین امسال هنگامی که مادر نگران ستایش در جست‌وجوی فرزندش بود نمی‌دانست، امیرحسین، دختر کوچولو را با کارد میوه‌خوری کشته و جسدش را داخل یک جعبه مخفی کرده است. این نوجوان فردای آن روز راز جنایتش را برای دوستش در مدرسه شرح داد و از او برای معدوم کردن جسد دخترک کمک خواست.
دوستش نیز به او پیشنهاد کرد جسد را با اسید بسوزاند. زمانی که دوست امیرحسین برای کمک به دوستش به خانه آنها رفت و با جسد ستایش کوچولو روبه‌رو شد از ترس فرار کرد و موضوع را برای امام جمعه محل تعریف کرد.
مأموران پلیس هم بلافاصله در محل جنایت حاضر شده و امیرحسین را دستگیر کردند، عامل قتل نیز در نخستین بازجویی‌ها به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.
سرانجام متهم صبح دیروز برای محاکمه به شعبه دادگاه کیفری استان تهران انتقال یافت. در ابتدای جلسه اولیای دم (پدر و مادر ستایش) از قاضی «خازنی» برای قاتل دختر کوچولویشان درخواست قصاص کردند.
در ادامه نماینده دادستان به خواندن کیفرخواست پرداخت که مادر ستایش با شنیدن نحوه قتل دختر خردسالش تاب نیاورد و نقش بر زمین شد. به همین خاطر رئیس دادگاه از همراهان زن داغدار خواست او را از جلسه دادگاه بیرون ببرند تا بیش از این گرفتار رنج و اندوه نشود.
بعد از خواندن متن کیفرخواست، رئیس دادگاه به پرسش از متهم نوجوان پرداخت.
روز حادثه را به طور شفاف شرح بده؟
تازه از مدرسه آمده بودم. حدود ۴ لیوان مشروب که خوردم متوجه شدم دختر همسایه «ستایش» در حیاط خانه در حال بازی است. او را به بهانه نشان دادن یک قناری به اتاق خودم بردم و بعدهم به او تجاوز کردم.
چرا تصمیم گرفتی او را به قتل برسانی؟
پس از یک ساعت وقتی صدای پدر و مادر ستایش را شنیدم که به دنبال او به در خانه ما آمده بودند، ستایش را به آشپزخانه بردم و با کاردی که روی آبگرمکن بود، او را کشتم.
چرا؟
از ترس اینکه مبادا خانواده ستایش بفهمند من به ستایش تجاوز کرده‌ام و او را به خانه خودمان برده‌ام.
بعد چه شد؟
فردای همان روز به دوستم گفتم چنین اتفاقی افتاده و با جسد دختربچه چکار کنم که او گفت که اسید بریز تا جسد محو شود.
چرا الکل سفید روی جسد ریختی؟
چون می‌خواستم جسد بسوزد، بوی جسد آزارم می‌داد، برای همین اسید ریختم روی جسد و با الکل آتش‌اش زدم.
لحظه‌ای که قتل را مرتکب می‌شدی، آیا آگاهی داشتی یک قاتل مجازاتش قصاص خواهد بود؟
بله در فیلم‌ها دیده بودم.
پدر و مادرت در زمان جنایت کجا بودند؟
در خانه نبودند و هر دو برای خرید رومبلی به بازار رفته بودند.
مشروب را از کجا آوردی؟
از دوستم خریده بودم.
چند وقت است مشروب می‌خوری و چه مقدار مصرف می‌کنی؟
تقریباً دو سالی بود که روزی یک لیوان می‌خورم.
چرا روز حادثه ۴ لیوان مشروب دست‌ساز خوردی؟
وقتی با دختر مورد علاقه‌ام تماس گرفتم و شنیدم که برایش خواستگار آمده، عصبانی شدم و ۴ لیوان مشروب خوردم.
چرا ستایش را کشتی؟
البته اگر قبل از دیدن چاقو چیز دیگری برای خفه کردن صدایش مثل چسب پیدا می‌کردم و به دهانش می‌چسباندم، قطعاً او را نمی‌کشتم، ولی باور کنید از ترس او را کشتم.
زمان ارتکاب قتل آیا می‌دانستی چه کار می‌کنی؟
نه، چون سیاه مست بودم!
سیاه مست یعنی چه؟
توهم داشتم، حالت عادی نداشتم.
سپس نماینده دادستان از متهم پرسید: طبق گزارش‌های پلیس به هیچ آثاری از مصرف مشروبات الکلی اشاره نشده است.
وکیل متهم در پاسخ گفت: با توجه به باز بودن در بطری اثری از بوی مشروب باقی نمانده بود.
در ادامه محاکمه وکیل متهم در دفاع از موکل خود گفت: امیرحسین در زمان ارتکاب جرم از دو جهت هوشیارانه مرتکب جرم نشده است. اول اینکه در شرایط مستی به خاطر شرب خمر حالت عادی نداشته و دوم اینکه وی دارای اختلال در سلوک است که مانع رشد کمال عقلی او شده و به طور قطع در زمان ارتکاب قتل متوجه رفتارش نبوده است. برای همین از دادگاه درخواست می‌کنم امیرحسین دوباره در کمیسیون پزشکی تحت معاینه پزشکان قرار گیرد. اگرچه پیش از این سلامت روانی‌اش از طریق پزشکی قانونی تأیید شده است.
در پایان جلسه دادگاه نوبت به طرح موضوع تعرض به ستایش رسید و قاضی دستور داد جلسه به طور غیر‌علنی برگزار شود.متهم در این جلسه نیز ادعاهای دیگری را مطرح کرد که حاضران در جلسه را به تعجب واداشت. او گفت: من به خاطر شرایطی که در بازپرسی و آگاهی داشتم به تجاوز اعتراف کردم ولی مرتکب چنین عملی نشده‌ام. این در حالی است که اثبات تعرض به خاطر سوختگی جسد دختربچه ممکن نیست.در پایان دو جلسه علنی و غیر‌علنی، قضات دادگاه با ختم رسیدگی به پرونده وارد شور شدند و قرار است حکم دادگاه طی روزهای آینده اعلام شود.
رکنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.