تاریخ انتشار : دوشنبه 22 شهریور 1395 - 3:43
کد خبر : 3594

پاسخ قالیباف به منتقدانش

پاسخ قالیباف به منتقدانش

جارستان-شهردار تهران به حواشی ایجاد شده به شهرداری تهران واکنش نشان داد و منتقدان را به انصاف دعوت کرد. محمدباقر قالیباف ظهر امروز در آیین افتتاح همزمان از ۸۰ پروژه شهرداری منطقه ۱۴ با بیان اینکه همه ما عزت و امنیت خود را مدیون مجاهدت شهیدان و خانواده‌های آنها هستیم، گفت: در آستانه جوانی توفیق

جارستان-شهردار تهران به حواشی ایجاد شده به شهرداری تهران واکنش نشان داد و منتقدان را به انصاف دعوت کرد.

محمدباقر قالیباف ظهر امروز در آیین افتتاح همزمان از ۸۰ پروژه شهرداری منطقه ۱۴ با بیان اینکه همه ما عزت و امنیت خود را مدیون مجاهدت شهیدان و خانواده‌های آنها هستیم، گفت: در آستانه جوانی توفیق مجاهدت و هم‌رزمی با شهیدان و بسیجیان را در دوران دفاع مقدس به دست آورده‌ام که از نعمت‌های الهی است و شکر این نعمت تنها خدمت بی‌منت به مردم است.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم بدون در نظر گرفتن تفکرات و همراهی آنها باشد، گفت: برایمان فرقی ندارد که مردم آیا با ما همفکر همراه هستند یا خیر، بلکه همه ما زیر چتر نظام اسلامی کار و زندگی می‌کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه در ارائه خدمت باید خانواده شهدا و مستضعفان جامعه در اولویت قرار گیرند، گفت: بی‌توجهی به محرومان و مناطق محروم، بی‌توجهی به افکار امام و اصول انقلاب است، چراکه این انقلاب، انقلاب مستضعفان بود و ما باید قشر محروم را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهیم.

قالیباف با بیان اینکه من در فقر و محرومیت بزرگ شده‌ام و حق نداریم بر ارائه خدمت به محرومان جامعه اولویت‌بندی کنیم.

وی با بیان اینکه زمانی ساخت بزرگراه امام علی (ع) یک خیال و آرزو بود، گفت: گذشتگان پروژه امام علی(ع) را از مناطق شمالی آغاز و به محله نظام‌آباد که رسیدند آن را رها کردند و ادامه این بزرگراه در مناطق جنوبی که بافت ریزدانه داشت، یک آرزو بود اما برای خدمت به مردم محروم این بزرگراه را ادامه دادیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه بزرگراه شهید شوشتری نیز در صورت تکمیل خدمت بزرگی به مردم می‌کند، گفت: موافقت‌های آخر ساخت این بزرگراه از جانب نیروهای مسلح، محیط زیست و… انجام شده و امیدواریم به سرعت این بزرگراه نهایی شود.

قالیباف با بیان اینکه در ۱۰ سال اخیر ساخت مترو در دستور کار قرار گرفت، گفت: سعی کردیم مترو را به مناطق محروم بیاوریم و امیدواریم تا ابتدای تابستان سال آینده میزان خطوط مترو به ۲۵۰ کیلومتر برسد.

وی با بیان اینکه ۱۳ ایستگاه خطوط مترو ۴، ۶ و ۷ از منطقه ۱۴ می‌گذرد، گفت: تملک خانه‌ها بسیار مهم است و باید بگویم هزینه ساخت هر کیلومتر مترو بدون در نظر گرفتن هزینه تملک ایستگاه، ۲۴۰ میلیارد تومان است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه مترو در ۲۰ سال تنها ۷۵ کیلومتر ساخته شد، اما در ۱۰ سال گذشته حجم ساخت مترو گسترش پیدا کرد، گفت: ساخت ۷۰ کیلومتر مترو در حالی ۲۰ سال طول کشید که دولت و شهرداری با یکدیگر هماهنگ بودند و حتی می‌توانیم بگوییم دولت و شهرداری یکی بود و اعتبارات به شهرداری می‌دادند، اما در طول ۱۰ سال اخیر و در مدیریت بنده بنا به هر دلیلی یکی از چالش‌های ما عدم عنایت دولت بوده و ما در این مدت دو تحریم داخلی و خارجی را تحمل می‌کردیم.

قالیباف با اشاره به مصوبات قانونی مجلس برای کمک دولت به مترو و شهرداری‌ها گفت: حتی یک قران نیز به ما ندادند و تاکنون نیز هیچ وقت از در گله‌مندی وارد نشدم و حالا خودتان می‌بینید که کارهای عمرانی در کشور تعطیل شده، اما ۲۱ هزار نفر به صورت شبانه‌روزی در زیر تهران مترو می‌سازند.

وی با بیان اینکه هیچ وقت به دنبال ارائه گزارش کار نبودم، گفت: یادمان نرفته که ۲۰ سال قرار بود دولت نمایشگاه بین‌المللی جدیدی بسازد، اما امسال شهر آفتاب ساخته شد و موجب افتخار بین‌المللی یک کشور شده به گونه‌ای که در یک روز ۷۰۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کرده‌اند.

شهردار تهران با اشاره به حواشی ایجاد شده در شهرداری تهران گفت: کاری که برای خدا باشد، حتما از بین نمی‌رود و هرگز دلمان از این اتفاقات نمی‌شکند؛ چراکه افرادی پیدا می‌شوند که آن چیزی را که صدای رادیوی بیگانه علیه استقلال کشور بیان می‌کنند را تکرار می‌کنند.

قالیباف افزود: در این مدت دروغ‌هایی را به مجموعه‌هایی شهرداری نسبت دادند که این مساله انصاف نیست و ماه هیچ وقت پشت ابر نمی‌ماند و به زودی حقایق روشن می‌شود.

وی با بیان اینکه آنهایی که روحیه و توان کارکردن ندارند و تنها به دنبال ثروت‌اندوزی هستند، گفت: امروز برای مدیران و مسوولان جامعه ثروت‌اندوزی هرچند از راه حلال جایز نیست و من به خودم در این مدت حق فعالیت اقتصادی مباح، حلال و… را ندادم چراکه معتقدم ما کاری جز خدمت به مردم نداریم.

شهردار تهران خطاب به منتقدان گفت: اگر حوصله کار ندارید و مرد کار نیستید، چوب لای چرخ دیگران نگذارید؛ چراکه قصد برخی‌ها این است که شهرداری با گرایش به حواشی، کار نکند.

قالیباف با بیان اینکه ما شبانه‌روز وقت خود را وقف خدمت به مردم کرده‌ایم، گفت: ما امروز به جوسازی‌هایی که ما را از خدمت وا می‌دارد، بی‌توجه هستیم و برخی‌ها بدانند که ما حتی یک دقیقه از وقت خود را صرف دروغ‌پردازی‌های آنها نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه ما با هرگونه تخلف برخوردکرده و پیشتاز برخورد با متخلفان هستیم، گفت: برخی‌ها بی‌انصافی کرده و پروژه‌های بزرگ شهر را زیر سوال می‌برند. به عنوان مثال عنوان کرده‌اند که پروژه عظیم صدر مطالعات لازم را نداشته که باید بگویم حتما این از کرامات ما است که توانستیم پروژه به این بزرگی را که جزو ۵ پروژه برتر دنیا قرار گرفته است، بدون مطالعه به سرانجام برسانیم.

شهردار تهران با اشاره به حواشی تونل توحید و دریاچه خلیج فارس گفت: شمایی که حال تونل‌سازی نداری، چرا جوسازی می‌کنی؟ یا درباره دریاچه خلیج فارس، گفته‌اند که موجوداتی دارد که بچه‌ها را گاز می‌گیرد که باید بگویم که این دریاچه با کسب آرای بهترین صاحبنظران محیط زیستی ساخته شده است.

قالیباف  خطاب به منتقدان گفت: شما که آرزو و آمال غرب و انگلیس دارید، باید بگویم که جک استراو وقتی ایران آمد از تحولی که در شهر تهران ایجاد شده بود، ابراز شگفتی کرد و باید به منتقدان بگویم که حداقل انصاف‌تان اندازه جک استراوی باشد که دوستش دارید.

وی افزود: فرید ذکریا که یکی از گزارشگران مطرح در فضای مجازی است، گزارشی در مورد سفر ۴۸ ساعته‌اش از تهران نوشت و باید بگویم این فرد که دشمن ما محسوب می‌شود، در گزارش خود از پیشرفت تهران تعریف کرد و نوشت که آثار تحریم در تهران دیده نمی‌شود و دشمن ما که اینگونه می‌گوید، چرا برخی در داخل بی‌انصافی می‌کنند.

شهردار تهران افزود: البته بی‌انصافی طبیعی است و روشن است که هرچقدر به انتخابات نزدیک می‌شویم این بی‌انصافی‌ها بیشتر می‌شود؛ چراکه آدم یا کار می‌کند یا حرف می‌زند یا کار نمی‌کند و دروغ می‌گوید.

ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در جارستان تبلیغات در جارستان تبلیغات در جارستان

اجتماعی

یادداشت

گفتگو