تاریخ انتشار : دوشنبه 7 خرداد 1397 - 13:30
کد خبر : 33794

افزایش ایمنی بازار رشت / پرداخت هزینه‌های درمان پرسنل شهرداری

افزایش ایمنی بازار رشت / پرداخت هزینه‌های درمان پرسنل شهرداری

در چهل و سومین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت به افزایش ایمنی بازار رشت در مواجهه با خطراتی از جمله حریق و غیره تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورا رئیس کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت در این جلسه با تسلیت وفات حضرت خدیجه (س) اظهار کرد: امیدوارم بانوان ایران اسلامی زندگی این حضرت را در تمامی امور سرمشق خود قرار دهند.


فاطمه شیرزاد با اشاره به روند خرید تجهیزات لجستیکی برای سازمان آتش نشانی شهرداری رشت بیان کرد: طی دو سال اخیر اعتبارات خوبی به منظور تجهیز سازمان آتش نشانی شهرداری رشت به خدمات مورد نیاز لجستیکی و غیره اختصاص پیدا کرده است.
وی به احداث دو ایستگاه آتش نشانی جدید در رشت اشاره کرد و گفت: دو ایستگاه آتش نشانی واقع در بلوار خرمشهر و بلوار دیلمان به زودی به بهره برداری می رسد و برنامه ریزی ها به منظور احداث ایستگاه آتش نشانی در مسکن مهر رشت نیز انجام شده است.
شیرزاد به روند احداث ایستگاه آتشنشانی در بلوار خرمشهر اشاره کرد و گفت: عملیات عمرانی این ایستگاه به کندی در حال انجام بوده و باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با تقدیر از اقدام یکی از خیرین رشت در احداث ایستگاه آتش نشانی بلوار خرمشهر افزود: ایستگاه آتش نشانی بلوار خرمشهر با همت یکی از خیرین در حال احداث بوده و این اقدام خداپسندانه شایسته تقدیر است.
وی با بیان اینکه در دوران فعالیت شورای چهارم رشت نوسازی تجهیزات سازمان آتش نشانی در دستور کار قرار گرفت خاطر نشان کرد: نوسازی تجهیز ات و خرید خدمات لجستیکی مورد نیاز سازمان آتش نشانی شهرداری رشت از دوران فعالیت شورای چهارم در بودجه شهرداری رشت قرار گرفت و موافقت با خرید نردبان هیدرولیکی و غیره از جمله اتفاقات خوب در این بخش است.
شیرزاد با قدردانی از تلاشهای آتش نشانان شهرداری رشت افزود: آتش نشانان بدون منت و فداکارانه برای نجات جان و مال مردم حضور پیدا می کنند و مسئولین باید از آنان به طور شایسته تجلیل کرده و شهردار رشت نیز باید در راستای تقویت خدمات لجستیکی به این سازمان توجه ویژه داشته باشد.
وی با ابراز خرسندی از افزایش ایستگاه های آتش نشانی در سطح رشت افزود: در گذشته پنج ایستگاه آتش نشانی در رشت فعالیت میکرد و در حال حاضر ۱۳ ایستگاه آتش نشانی فعال در سطح شهر مشغول خدمات دهی هستند و با بهره برداری از ایستگاه های آتش نشانی در بلوار دیلمان ، خرمشهر و مسکن مهر این تعداد به ۱۶ ایستگاه افزایش پیدا می کند.
شیرزاد توجه به احداث ایستگاه های آتش نشانی در میدان جهاد و برخی دیگر از نقاط رشت را امری ضروری دانست و بیان کرد: با این اقدام در صورت مواجهه با خطرات احتمالی نیروهای آتش نشانی سریعتر در محل حادثه حضور پیدا کرده و از جان و مال شهروندان بهتر محافظت می شود.
وی با اشاره به حضور رئیس کمیسیون عمران در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت گفت: به منظور بررسی و تسریع بخشیدن به پروژه های بهداشتی و زیست محیطی شهر رشت از رئیس کمیسیون عمران شورا در جلسه امروز دعوت شده است.


شیرزاد با تاکید بر اینکه شهروندان به سازمان آتش نشانی اطمینان و اعتماد دارند تصریح کرد: شهردار رشت باید توجه ویژه ای به وضعیت رفاهی و معیشتی آتش نشانان داشته باشد و با توجه به شروع فصل گرما و استفاده شهروندان از وسایل سرمایشی وقوع حوادثی از جمله حریق در شهر افزایش پیدا کرده و باید با ارائه آموزش های لازم و اطلاع رسانی های به موقع از بروز آن جلوگیری کنیم.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا به بیمه آتش سوزی منازل مسکونی شهروندان رشت اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی شهر رشت به منظور حمایت از شهروندان بیمه آتش سوزی منازل به مبلغ هشت میلیون تومان بابت بنای ساختمان و چهار میلیون تومان بابت اثاثیه را طی چند سال اخیر در دستور کار دارد.
وی با ابراز نگرانی از وضعیت ایمنی بازار رشت بیان کرد: تا کنون جلسات متعددی درباره افزایش ایمنی بازار برگزار شد اما بازخوردی نداشته است. وی به تجهیز خودروهای شهرداری رشت به دستگاه های خاموش کننده حریق اشاره کرد و گفت: این مهم باید فرهنگ سازی شود و تمامی رانندگان چنین امکاناتی همراه داشته باشند.
شیرزاد با اشاره به طرح پیشنهادی ساماندهی رودخانه های رشت از محدوده زرجوب تا پل تختی با محوریت گردشگری بیان کرد: امیدوارم بتوانیم اقدامات عملیاتی این طرح را هر چه سریعتر به سرانجام رسانده و پس از سالها انتظار شاهد بهسازی بخشی از رودخانه های شهر باشیم.
وی با انتقاد از نحوه فعالیت کانکس های دریافت پسماند خشک در سطح رشت تصریح کرد: در سطح شهر ۱۳ کانکس جمع آوری زباله خشک دایر شده که برخی از آنها فعال نیستند و باید در این باره برنامه ریزی های لازم انجام و بسته های تشویقی به شهروندانی که در این مهم مشارکت می کنند اهدا شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با بیان اینکه جمع آوری سگ های ولگرد در رشت تعیین تکلیف شود افزود: تعدادی از سازمانهای مردم نهاد در این باره اعلام آمادگی کرده و حضور سگ های ولگرد در رشت موجب رعب وحشت شهروندان بالاخص کودکان و زنان شده است.
وی با اشاره به جانمایی سطل های زباله سه رنگ در رشت تصریح کرد: سازمان پسماند شهرداری رشت پنج روز فرصت دارد تا نسبت به جانمایی سطل های زباله سه رنگ از مسیر چهار راه میکائیل تا میدان صیقلان اقدام کرده و در این باره عذر و بهانه ای پذیرفته نمی شود.
شیرزاد با تاکید به پرداخت به موقع هزینه های درمان کارکنان شهرداری رشت بیان کرد: این مشکل باید در اسرع وقت برطرف و پرسنل شهرداری رشت در این باره دغدغه فراوانی دارند.


رئیس کمیسیون عمران شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تعامل خوبی ما بین کمیسیونهای تخصصی شورای شهر وجود دارد اظهار کرد: پروژه های زیست محیطی در بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت قرار دارد و بخشی از آنها نیز باید از اوراق مشارکت دولتی تامین شود.
رضا رسولی با بیان اینکه حوزه پسماند و ساماندهی لندفیل سراوان از پروژه های مهم در بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت است تصریح کرد: با پیگیری های کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در بودجه سال ۹۷ شهرداری مبلغ چهار میلیارد تومان به منظور بهسازی رودخانه های رشت اختصاص پیدا کرده و این رودخانه ها قابلیت بهره برداری مفید دارند.
وی با اشاره به خرید ماشین آلات در حوزه آتش نشانی رشت افزود: خرید تجهیزات و امکانات لجستیکی نیز از جمله اتفاقات خوب برای سازمان آتش نشانی شهرداری رشت بوده است .
رسولی با بیان اینکه شهرداری رشت اختیارات اندکی در مبحث آلودگی رودخانه ها بر عهده دارد افزود: طرح بهسازی رودخانه های رشت در یکی از کارگروه های کمیسیون عمران شورا مطرح شده و قرار است حدود دو کیلومتر از رودخانه زرجوب طی آن بازسازی شود.
رئیس کمیسیون عمران شورای رشت با اشاره به اینکه آستانه تحمل مردم درباره وضعیت رودخانه ها کاهش پیدا کرده است گفت: در تلاشیم تا با اجرای این طرح به صورت پایلوت بار دیگر انگیزه و امید را در شهروندان ایجاد کرده و یقینا با انجام این پروژه مطالبه گری شهروندان نیز افزایش پیدا می کند.نائب رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت نیز با قدردانی از عملکرد سازمان آتشنشانی شهرداری رشت اظهار کرد: این سازمان با شجاعت در حال انجام ماموریت های مربوطه است.


محمد حسن علیپور با بیان اینکه پرسنل آتشنشانی شهرداری رشت صادقانه در راستای حفظ امنیت شهروندان تلاش می کنند افزود: در این سازمان برای رفع دغدغه های شهروندان تلاش می شود و به بیت المال هزینه های بیهوده تحمیل نمی کنند.
وی به موضوع جمع آوری سگ های ولگرد در رشت اشاره کرد و گفت : این مساله موجب رعب و وحشت شهروندان شده و باید در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.
علیپور به سازمان پسماند شهرداری رشت فرصت پنج روزه به منظور پرداخت حقوق و مزایای رانندگان حمل زباله داده و تصریح کرد: چنانچه رئیس پسماند شهرداری رشت نمی تواند مشکلات را برطرف کند باید چاره ای برای این حوزه بیاندیشیم و عدم پرداخت به موقع حقوق کارگران زحمتکش شهرداری رشت ظلم بزرگی به آنان است.
وی به لزوم توجه بیشتر حراست و بازرسی شهرداری رشت به برخی از اقدامات اشاره کرد و گفت: این دو حوزه باید تمامی مباحث را پیگیری و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با آن برخورد کنند.

عضو کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت نیز با تاکید بر ایجاد مخازن زباله سه رنگ در سطح رشت اظهار کرد: سازمان پسماند شهرداری رشت باید استراتژی مشخصی داشته باشد.
محمد حسن عاقل منش با اشاره به اینکه طرح های مربوط به شهر باید به صورت علمی مطرح شود گفت: تمامی طرح ها پیش از اجرایی شدن باید در کمیسیون های تخصصی شورا بررسی و سپس اجرایی شوند.


مدیر عامل سازمان آتشنشانی شهرداری رشت در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با اشاره به خرید تجهیزات برای این سازمان اظهار کرد: خرید تجهیزات مورد نیاز سازمان آتش نشانی شهرداری رشت از سال ۹۴ مطرح و در بودجه شهرداری رشت قرار گرفت و در این راستا به زودی ۶ دستگاه خودروی نیمه سنگین و یک دستگاه خودروی سنگین به تجهیزات این سازمان اضافه شده و بر اساس قرار داد با کشور آلمان ۶ دستگاه خودروی مدرن و مورد نیاز سازمان نیز تا پایان سال ۹۷ به ما تحویل داده می شود.
بابک رمضانی با بیان اینکه نماینده ای از شرکت آلمانی به منظور ارائه آموزشهای مورد نیاز پیرامون تجهیزات خریداری شده به رشت سفر می کند گفت: در ۱۹ و ۲۰ خرداد نماینده شرکت آلمانی وارد شهر رشت شده و در حال حاضر پلاک گذاری، بیمه ، عوارض خروج و غیره مربوط به این تجهیزات انجام شده است.
وی به احداث ایستگاه های آتشنشانی در رشت اشاره کرد و گفت: احداث ایستگاه آتشنشانی در بلوار دیلمان به اتمام رسیده و به دلیل مشکلاتی از جمله لوله کشی فاضلاب و آسفالت تا کنون به بهره برداری نرسیده است.
رمضانی با بیان اینکه سازمان آتشنشانی نیروی انسانی به منظور به کارگیری در ایستگاه های جدید را در اختیار ندارد افزود: در این باره باید مکاتبات لازم با شهردار رشت انجام شود.
وی به احداث ایستگاه آتش نشانی در بلوار خرمشهر اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان توسط یکی از خیرین برای احداث این ایستگاه هزینه شده است.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت درباره احداث ایستگاه آتشنشانی در مسکن مهر بیان کرد: به زودی طی فراخوان عمومی مناقصه احداث این ایستگاه انجام می شود.
رمضانی با اشاره به تجهیز برخی از خودروهای تاکسی رشت به دستگاه مهار آتش گفت: هفته آینده این اقدام برای تعدادی از خودروهای تاکسی انجام و قرار است به طور مرحله ای این مهم در شهر اجرایی شود.


معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری رشت نیز در جلسه امروز اظهار کرد: طی دو ماهه نخست سال جاری یکهزار و ۲۷ مورد بازدید ایمنی توسط نیروهای سازمان انجام و بیش از پنج هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند.
شهرام مومنی با اشاره به حریق های اتفاق افتاده طی این مدت در سطح رشت گفت: ۷۰۷ مورد حریق آتش نشانی در دو ماهه ابتدایی سال در رشت اتفاق افتاد که از این تعداد ۳۳ درصد مربوط به اتصال در سیستم سیم کشی برق بوده و نسبت به گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.
وی به میانگین حضور نیروهای آتشنشانی در محل وقوع حادثه اشاره کرد و گفت: میانگین حضور نیروهای سازمان در محل بروز حادثه ۴ دقیقه و ۲۰ ثانیه در دو ماهه نخست سال جاری بوده است.


معاون عمرانی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به احداث سه ایستگاه آتشنشانی در شهر اظهار کرد: ایستگاه آتش نشانی بلوار خرمشهر توسط فردی نیکوکار در حال احداث بوده و احداث ایستگاه آتش نشانی بلوار دیلمان نیز به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.
علی بهارمست با بیان اینکه احداث ایستگاه آتش نشانی مسکن مهر رشت نیز در دستور کار است افزود: این پروژه در بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت تعریف شده و در حال تهیه اسناد مناقصه آن هستیم.
وی به لایروبی رودخانه های رشت اشاره کرد و گفت: طی چند روز آینده لایروبی رودخانه های رشت توسط سازمان عمران آغاز می شود.
بهارمست با بیان اینکه شهرداری رشت به تنهایی قادر به تامین هزینه های بهسازی رودخانه های رشت نیست افزود: طرح مطالعاتی درباره رودخانه های رشت انجام شده و قرار است به صورت پایلوت طرح بهسازی در یک بخش از رودخانه زرجوب رشت انجام شود.

مشاور شرکت سفیدرود گیلان درباره طرح پیشنهادی بهسازی زرجوب و گوهر رود رشت اظهار کرد: مطالعات پیرامون دو رودخانه گوهر رود و زرجوب از تیر ماه سال ۹۶ انجام شده است .
قربانی با بیان اینکه این طرح پایلوت از محدوده پل زرجوب و تختی اجرایی می شود گفت: ما قصد داریم فاضلاب این بخش از رودخانه را به بخش پائین تر منتقل کنیم .
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مطالعات هیدرولیک در این محدوده انجام شده است بیان کرد: با توجه به افزایش میزان حجم آب رودخانه در برخی از فصول سال باید موارد را کاملا بررسی و سپس طرح را اجرایی کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.