اخبار » اخبار مهم » پربازدید نمایشی » سرتیتر اخبار » گیلان
کد خبر : 78977
یکشنبه - ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷

فرمانده انتظامی گیلان خبر داد؛توقیف و اعمال قانون ۸۲ دستگاه خودروی هنجارشکن در رشت

فرمانده انتظامی گیلان خبر داد؛توقیف و اعمال قانون ۸۲ دستگاه خودروی هنجارشکن در رشت

جارستان_ایسنا_گیلان؛فرمانده انتظامی گیلان از تشدید اجرای طرح برخورد پلیس با خودروهای هنجارشکن در رشت خبر داد و گفت: در این طرح، ۸۲ دستگاه خودرو متخلف اعمال قانون و توقیف شدند.

سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی افزایش نارضایتی مردمی مبنی بر برهم زدن نظم و امنیت توسط عده‌ای جوان که در ساعات پایانی شب با حرکاتی نمایشی و مخاطره آمیز و با خودرو نسبت به برهم زدن نظم عمومی اقدام می‌کردند، طرح تشدید برخورد با خودروهای هنجارشکن در دستورکار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه انجام حرکات نمایشی، تردد مکرر و ایجاد صداهای ناهنجار، از مصادیق تضییع حقوق شهروندی است، افزود: در این طرح که به مدت یک شب اجرا شد، پلیس ۱۹ خودرو متخلف، هنجارشکن و مخل آرامش و آسایش مردم در منطقه گلسار شهر رشت را توقیف و روانه پارکینگ کرد.

فرمانده انتظامی استان گیلان، برقراری امنیت و آرامش مردم را از اولویت‌های پلیس اعلام کرد و گفت: نیروی انتظامی قاطعانه و بدون اغماض با هنجارشکنان و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی برخورد می‌کند.

سردار ملکی همچنین به اعمال قانون ۶۳ دستگاه خودرو متخلف در این طرح اشاره کرد و افزود: طرح برخورد با تخلفات حادثه‌ساز و مخاطره‌آمیز خودروهای هنجارشکن به صورت مستمر در دستورکار پلیس استان قرار دارد؛ متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.