اخبار » سرتیتر اخبار » فرهنگی
کد خبر : 7821
دوشنبه - ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۷
حضرت آیت الله وحید خراسانی:

سعی کنید اول خودتان معروف و منکر را بشناسید و بعد به مردم توصیه کنید

سعی کنید اول خودتان معروف و منکر را بشناسید و بعد به مردم توصیه کنید
جارستان- حضرت آیت الله وحید خراسانی گفت: اگر دستورات دین عملی شود آن وقت جلوه این آیین برای دنیا روشن خواهد شد؛ اعظم و اهم امر به معروف و نهی از منکر در عاشورا و از سوی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اتفاق افتاد.
این مرجع تقلید در دیدار جمعی از مسؤولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی با بیان این که معروف و منکر باید در جامعه شناخته شود، گفت: فهم این مطالب بسیار مشکل است.
او افزود: معروف و منکر هر کدام سه قسم دارد که به معروف عقلی، معروف عرفی و معروف شرعی تقسیم می شود که شناخت آنها کار هر کسی نیست.
آیت الله وحید خراسانی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: امت خاتم افضل امم است؛ در زمینه امر به معروف و نهی از منکر شرایطی لازم است، اولا باید خود معروف و منکر را شناخت و علم لازم است.
او ادامه داد: ثانیا عمل لازم است، آمر به معروف خودش اول باید عامل باشد، اگر دستورات دین عملی شود آن وقت جلوه این آیین برای دنیا روشن خواهد شد؛ اعظم و اهم امر به معروف و نهی از منکر در عاشورا و از سوی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اتفاق افتاد.
به گزارش رسا،این مرجع تقلید با بیان این که شخصیتی در عالم وجود مانند سیدالشهدا(ع) پیدا نشده است، به فضیلت زیارت امام حسین(ع) اشاره کرد و ابراز داشت: همه پیامبران، ملائک مقرب خداوند و بزرگان آرزو دارند که به زیارت حضرت بروند.
او در توصیه ای به حاضران عنوان کرد: سعی کنید اول خودتان معروف و منکر را بشناسید و بعد به مردم توصیه کنید، اگر مجموعه آمران به معروف و ناهیان از منکر با نیت پاک فعالیت کنند ان شاءالله موفق می شوند.
 انتخاب