اجتماعی » اخبار
کد خبر : 7442
پنجشنبه - ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸
دادستان رشت:

پلیس تخصصی برای برخورد با نوجوانان بزهکار شکل گیرد

پلیس تخصصی برای برخورد با نوجوانان بزهکار شکل گیرد

جارستان – دادستان شهرستان رشت گفت: براساس قانون جدید، برای برخورد با نوجوانان بزهکار باید پلیس تخصصی نوجوانان شکل گیرد.

به گزارش روز پنجشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، حجت الاسلام علی مصطفوی در همایش رئیسان کلانتری ها و پاسگاه های استان گیلان بیان کرد: پلیس تخصصی نوجوانان یکی از موضوعات مهمی است که روش های اجرایی آن در استان باید بررسی شود.
وی با تصریح بر اینکه اشتباهی که یک نوجوان مرتکب شده، نباید با مجازاتی روبرو شود که برای مجرمان بزرگسال در نظر گرفته می شود، افزود: باید به دنبال دلایل رقم خوردن این جرم ها از سوی نوجوانان بزهکار باشیم.
وی ادامه داد: دادگستری یکی از سازمان ها و نهادهایی است که از نزدیک شاهد تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی است.
مصطفوی با بیان اینکه بدون تلاش نیروی انتظامی هیچ امنیت و آسایشی در جامعه معنا نخواهد داشت، افزود: امنیت در هر سطحی که باشد، می توانیم بالاتر از آن را نیز متصور باشیم.
وی با بیان اینکه برای شاخص شدن پلیس باید نوآوری ها و ابتکاراتی در چارچوب قانون صورت گیرد، افزود: به استناد آمار، گیلان در زمینه مواجهه با جرایم مختلف، غرورآفرین عمل کرده است.
دادستان شهرستان رشت با تاکید براینکه بی خوابی ها و رنج های پلیس هرگز نادیده گرفته نشده و بدون تردید مورد توجه خداوند است، تصریح کرد: یک مامور نیروی انتظامی بیشتر از هر چیزی برای رضای خدا زحمت می کشد و خدا نیز این زحمات را جبران خواهد کرد.
همایش رئیسان کلانتری ها و پاسگاه های استان گیلان با حضور مسئولان انتظامی و استانی در سالن اجتماعات شهدای ناجا در رشت برگزار شد.