گیلان
کد خبر : 5867
پنجشنبه - ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۵

در اعتراض به عدم دریافت ۴ ماهه حقوق رانندگان شرکت اتوبوسرانی شهرداری رشت تجمع کردند

در اعتراض به عدم دریافت ۴ ماهه حقوق رانندگان شرکت اتوبوسرانی شهرداری رشت تجمع کردند

جارستان-ساعاتی پیش ۶۰ تن از رانندگان شرکت اتوبوسرانی شهرداری رشت با متوقف کردن ۱۰ دستگاه اتوبوس در میدان دکتر حشمت رشت دست به تجمع اعتراض آمیز زدند.

ساعاتی پیش ۶۰ تن از رانندگان اتوبوس شهری حمل و نقل شهرداری رشت با ۱۰ اتوبوس به دلیل عدم دریافت معوقات و حقوق ماهیانه ۴ ماه اخیر خود در میدان دکتر حشمت رشت تجمع اعتراض آمیز کردند.

یکی از رانندگان معترض در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه ۴ ماه است که حقوقی از سوی شهرداری رشت به آنها پرداخت نشده است، اظهار داشت: آیا مسئولان می‌توانند ۴ ماه بدون حقوق را تصور کنند؟

وی با بیان اینکه چهار ماه است که ریالی به رانندگان اتوبوس شهری رشت پرداخت نشده است، افزود: علاوه بر عدم پرداخت حقوق، معوقات رانندگان اتوبوس نیز پرداخت نشده است.

راننده معترض با اشاره به اینکه پیگیری‌ها و تلاش‌ها از سوی رانندگان برای دریافت حقوق بی‌نتیجه مانده است، افزود: برای برطرف کردن مشکلات به شهردار مراجعه کردیم و شهردار ما را به معاون مالی شهرداری مرکز معرفی کرد و وی در جواب پیگیری ما برای دریافت حقوق معوقه به رانندگان اتوبوس گفت “اینجا قهوه خانه نیست که هر روزه تشریف بیاورید”.

وی با بیان اینکه اکثر رانندگان اتوبوس شهر رشت مستاجر هستند و هزینه‌های زندگی را به‌سختی در این چند ماه پرداخت کرده‌اند تصریح کرد: به‌دلیل عدم دریافت حقوق، توانایی ثبت نام فرزندم را در اول مهر در مدرسه نداشتم و چند روز است که فرزندم به مدرسه می‌رود.

راننده معترض با اعلام اینکه کاش مسئولان به نصایح بزرگان نظام گوش فرا دهند، گفت: در حال حاضر به‌دلیل تجمع اعتراضی از سوی بازرسی اتوبوسرانی احضار شده‌ایم در حالی‌که تنها خواستار حق و حقوقمان برای ادامه زندگی هستیم.

راننده معترض با اشاره به اینکه هیچ امیدی به دریافت حقوق ماهیانه در هر ماه از سوی شهرداری نیست، خاطرنشان کرد: اگر هم حقوق ۴ ماه ما را بدهند باز در ماه‌های آینده با عدم دریافت حقوق در چند ماه مواجه می‌شویم.

خبرگزاری تسنیم