گیلان
کد خبر : 5338
یکشنبه - ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹

شهردار رشت : هویت بخشی به معابر هدف اصلی نامگذاری کوچه هاست

شهردار رشت : هویت بخشی به معابر هدف اصلی نامگذاری کوچه هاست

جارستان-شهردار رشت گفت: اولین گام در نامگذاری کوچه و معابر دادن شناسنامه و هویت به آن معبر است.

،منطقه گیلان ، همزمان با هفته نیروی انتظامی مراسم رونمایی از اولین فاز نامگذاری کوچه های شهر رشت برگزارشد .دکتر سید محمدعلی ثابت قدم در حاشیه این مراسم با قدردانی از مسئول کمیسیون نامگذاری معابر و همکاران خود در شهرداری رشت اظهار کرد : اولین گام در  نامگذاری کوچه و معابر دادن شناسنامه و هویت به آن معبر است.

وی تصریح کرد: در شهر رشت  ۱۵۰۰ کوچه فاقد نام وجود داشت و ما در تلاش هستیم که همه کوچه ها را نامگذاری کنیم.

شهردار رشت افزود: سکونت والدین شهدا در کوچه ها الویت اصلی نامگذاری بوده است.

دکتر ثابت قدم یادآور شد: به دنبال هویت بخشی به معابر و برای متجلی کردن نواحی و مناطق شهری اقدام به جمع آوری مشخصات شهری شد.

وی عدم مراجعه و سرکشی مسئولان امر در ارتباط با خانواده شهدا را یکی از مسائل نامبارک و مطرح شده در این دیدارها دانست و گفت: امید است با تمرکز بیشتر در این موضوع ضمن ادای وظیفه حداکثر بهره وری معنوی از این امر را داشته باشیم.

نامگذاری معابردر راستای حفظ ارزشهای فرهنگ ایثار و شهادت است

فاطمه شیرزاد با تاکید براقدام موثر مجموعه مدیریت شهری در نامگذاری معابر اضافه کرد : از سه سال پیش تا امروز مجموعه مدیریت شهری با همفکری اعضای شورا دوره چهارم نامگذاری ۱۵۰۰ کوچه و معابر فاقد نام را در دستور کار خود قرار دادند.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به نامگذاری ۱۴ کوچه به نام ۱۴ زن شهیده یادآور شد : در مناطق ۳ و ۵ شهرداری هرکدام ۳۷ کوچه و منطقه ۴ با نام ۹۰ شهدا مزین شده است.

وی افزود: این اقدام حوزه مدیریت شهری در راستای خفظ ارزشها و فرهنگ و ایثار و شهادت است.

شیرزاد از نامگذاری کوچه ای به نام تنها زن شهیده کربلا در رشت خبرداد و گفت: زنان گیلانی همواره و در همه عرصه ها تاثیر گذار بوده اند. چه بسیار خوب است تا زنان فرهیخته وتاثیر گذار انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را از یاد نبریم.

به گزارش ایسنا،در مراسم فاز اول نامگذاری کوچه ها , تابلو ۵ کوچه به نام های شهید سعید فرجودی, شهید نقافی, شهید بهروز مژده , محمدعلی حقدانی واقع در مناطق۳ , ۴ و ۵ رونمایی شد.

ایسنا