جارستان؛عطف به دستورالعمل های ارسالی از سوی شرکت وزارت نیرو و شرکت توانیر، مانور اعمال محدودیت در مصارف ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان اجرا شد.

دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: باتوجه به محدودیت های شدید تولید در نیروگاههای برق کشور و برخی مشکلات ازجمله کاهش بارش ها و کاهش میزان تولید برق در نیروگاههای برقابی و افزایش زودرس دمای هوا و بالا رفتن مصرف برق درکل کشور ، مدیریت مصرف در فصل گرم پیش رو بیش از هر زمان دیگر ضروری است .

وی اضافه کرد: طی سالیان اخیر پیک مصرف کل کشور در روز اتفاق می افتد و مدیریت مصرف برق طی ساعات پیک یعنی ۱۳ تا ۱۸ کاملا حیاتی است تا از وقوع خسارات احتمالی از جمله خاموشی های طولانی مدت جلوگیری شود.

هنرمند خاطرنشان کرد: یک از راههای مهم مدیریت مصرف در پیک روز ، پایش مصرف ادارات و دستگاههای اجرایی است تا بتوان از این مجرا پایداری برق تمامی مشترکین تامین شود و از این رو و عطف به دستورالعمل های ارسالی از سوی شرکت وزارت نیرو و شرکت توانیر، از ساعت یازده روز ۱۵ اردیبهشت مانور اعمال محدودیت در مصارف ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان، با اعزام اکیپ های نظارتی از شرکت توزیع برق گیلان به اجرا درآمد و دستگاه ها و ادارات مذکور ملزم به کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق خود در ساعت اداری نسبت سال گذشته و کاهش ۱۰ درصدی در خارج از ساعت اداری شدند.

وی تاکید کرد : با اجرای این مانور نسبت به مدیریت بار مصرفی با تعدیل روشنایی و خارج کردن مصارف برقی غیر ضروری دستگاه های اجرایی (دخیل در مانور) اقدام شد و نتیجتاً با کاهش ۴۱% از مصارف برق، دیماند مصرفی آنها از ۳.۹ کیلووات به ۲.۳کیلووات کاهش یافت.

مدیرعامل توزیع برق گیلان تصریح کرد: بخش عمده ای از مدیریت مصرف مربوط به لوازم سرمایشی و کولرها است لذا با مصرف بهینه از این لوازم و با همراهی مردم شریف استان با کمترین مشکل می توانیم فصل گرم سالجاری را پشت سر بگذاریم.

شایان ذکر است بجهت نظارت بر اجرای مانور مذکور جلسه کمیته راهبری پیک سایی و بهینه سازی مصرف با حضور اعضا  در ستاد شرکت توزیع برق گیلان بصورت آنلاین با امورهای اجرایی برگزار شد و در خلال آن برنامه مدیریت بار (پاسخگویی بار) سال۱۴۰۰ از جمله انعقاد تفاهم نامه ها با صنایع، آگاه سازی مشترکین و… مورد تشریح قرار گرفت.