جارستان به نقل از ایسنا؛ معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه دورهمی ها عامل اصلی انتقال ویروس است، اضافه کرد: عدم حضور در اجتماعات کوچک بیشتری اثر را در کاهش بیماری و توقف اپیدمی دارد.

دکتر آبتین حیدرزاده، با ابراز تاسف از تداوم وضعیت قرمز استان گیلان، اظهار کرد: بیماری کرونا همچنان فعال است و در شبانه روز گذشته ۲۲۰ بیمار جدید را بستری کردیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۵۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند، گفت: ۱۲۰ نفر نیز وضعیت بدی دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از مراجعه ۴۵۰ بیمار جدید سرپایی به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته استان خبر داد و تصریح کرد: این افراد داروهای لازم را دریافت کردند و از آنان خواسته شده در خانه ایزوله باشند.

حیدرزاده، توقف شیوع کرونا و بازگشت به وضعیت قبل از عید را نیازمند عزم همگانی دانست و خاطرنشان کرد: برای کاهش خیز اپیدمی رعایت کامل پروتکل های بهداشتی الزامی است.

وی با اشاره به یافته های علمی جهانی درباره راه های پیشگیری از شیوع کرونا، یادآور شد: پزشکان دریافته اند که محدودیت های رفت و آمد و قرنطینه شهرها و بستن راه ها و تعطیلی اصناف و مشاغل در شرایط اپیدمی بسیار اثرگذار و ارزشمند است، اما کمک زیادی به توقف بیماری نمی کند.

معاون علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دورهمی ها عامل اصلی انتقال ویروس است، اضافه کرد: عدم حضور در دورهمی ها و اجتماعات کوچک بیشتری اثر را در کاهش بیماری و توقف اپیدمی دارد.