جارستان به نقل از ایرنا؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۴۵۰ بیمار جدید سرپایی مبتلا به بیماری کووید ١٩ طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان شناسایی شده است.

دکتر آبتین حیدرزاده عصر روز سه شنبه در این باره اظهار داشت: داروهای لازم به این بیماران ارایه شد و از آنان خواستیم ایزوله باشند و قرنطینه را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه در این مدت ٢٢٠ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری شدند، اضافه کرد: هم اکنون یک هزار و ۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که ١٢٠ نفر بیمار بدحال تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان داشت: آمارها نشان می دهد که بیماری کووید ١٩ در این استان فعال است و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی با تاکید بر ضرورت پرهیز از دورهمی اضافه کرد: مقاله ای که اخیرا در مجلات معتبر دنیا چاپ شده نشان می دهد که محدودکردن اجتماعات کوچک بیشترین ارزش و اثر را در کاهش اپیدمی، مدت اپیدمی و کاهش انتقال خیز اپیدمی دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از مردم خواست تا با رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری لازم را در قطع زنجیره انتشار و انتقال ویروس کرونا داشته باشند.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استانهای درگیر کرونا در کشور بود . هم اکنون به جز رضوانشهر که در وضعیت نارنجی بیماری کرونا است بقیه شهرستان های گیلان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.