جارستان-اختصاصی سرویس سیاسی: طی روزهای اخیر و به دنبال قطعی شدن انتصاب علی اوسط اکبری مقدم معاون کنونی هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان به عنوان مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی، بار دیگر و پس از حدود دو سال، گمانه زنی های رسانه ای در مورد گزینه های یکی از معاونت های استانداری آغاز شده است.

اگرچه و طبق همان گمانه زنی ها، از سیروس شفقی فرماندار اسبق شهرستان های آستارا، رشت، کرج و مدیرکل فعلی دفتر فنی استانداری گیلان، سعیدرضا جندقیان معاون پیشین امور دهیاری های سازمان دهیاری ها و شهرداری های کشور، افشین عزیزی مدیرکل اسبق مدیریت بحران استانداری و مدیر قبلی مجتمع بندری کاسپین، ماکان پدرام مدیرکل فعلی راه و شهرسازی استان و محسن حسینی مدیرعامل کنونی شرکت آب و فاضلاب گیلان به عنوان افرادی یاد می‌شود که بعنوان معاون عمرانی استاندار گیلان به ایفای نقش می پردازند اما طبق شنیده های خبرنگار ما از منابع موثق؛ رحیم شوقی با سابقه معاونت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد انزلی و سرپرستی معاونت امور بندری و حوزه خزر این سازمان در شمار افرادی قرار گرفته که به ساختمان استانداری عزیمت می‌کنند.

انتشار لیست افراد فوق الذکر نیز یک بازی رسانه‌ای برای جا انداختن رحیم شوقی بعنوان معاون استاندار گیلان ارزیابی می‌شود.

دولت دوازدهم طی ماه های پایانی عمر خود نباید عنان کار را از کف داده و مدیریت امور را وانهد؛ شوقی از نیروهای شناخته شده اصولگراست که ممکن است در دولت تدبیر و امید، پست معاونت استانداری را بگیرد و سوال اینجاست چرا فردی که اعتقادی به گفتمان دولت مستقر ندارد، باید در چنین منصبی قرار گیرد؟ ضمن آنکه با مطرح شدن نام او ، موجی از انتقادات توسط برخی جریان های اصلاح طلب و اعتدالی، استانداری گیلان را هدف گرفته است.

صفحات تاریخ را ورق بزنیم؛ مگر در دوره دولت اصولگرایان، به نیروها و افرادی که به این جریان معتقد نبودند، مسئولیت هایی اینچنین داده میشد که امروز، پست معاونت استانداری به شوقی و امثال او برسد؟

مجموعه دولت برای حفظ اقتدار خود در روزهای پایانی حیاتش، باید بر دقت خویش در انتصابات بیافزاید و این؛ انتظار بحقی است که حامیان دولت دارند.