جارستان به نقل از ایرنا؛ مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب های درسی ۱۴۰۱_ ۱۴۰۰ از امروز یکشنبه آغاز شده و اولیاء در این استان برای ثبت سفارش کتاب های درسی فرزندان خود اقدام کنند.

محمد رحمتی روز یکشنبه اظهار داشت: فرآیند ثبت سفارش کتاب های درسی تمامی دانش آموزان به جز کلاس های اول، هفتم در دوره اول متوسطه و دهم دوره دوم متوسطه از امروز آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: اولیاء دانش آموزان برای ثبت نام با مراجعه به پایگاه اینترنتی irtextbook.ir یا irtextbook.com با اطلاعات شناسنامه ای و کدملی به فرض قبولی در پایه مشغول به تحصیل فرزندشان، نسبت به ثبت سفارش و خرید اینترنتی اقدام کنند.

رحمتی بیان داشت: ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب های درسی پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم سال تحصیلی ۱۴۰۱ _ ۱۴۰۰ از ششم تیرماه امکان پذیر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان یادآور شد: در این مدت برای دانش آموزانی که از یک مدرسه به مدرسه یا به شهر دیگری انتقال یافت، فرصتی از ١٢ تیر برای مراجعه به پایگاه به نشانی یاد شده در نظر گرفته شد تا اطلاعات دانش آموز ویرایش و کتاب ها به موقع دریافت شود.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است.