جارستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ دانش آموزان گیلانی علاقمند به تحصیل در پایه دهم مدارس نمونه دولتی می‌توانند از امروز در سایت سنجش ثبت نام کنند.

جابر اخلاقی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان گفت: دانش آموزان پایه نهم، برای شرکت در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی می‌توانند از امروز ۲۱ فرورودین تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ به با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.giledu.ir به صورت غیر حضوری ثبت نام کنند.

او ، با بیان اینکه شرط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه، قبولی در پایه نهم است، افزود: متقاضیان در زمان آزمون باید حداقل معدل ۱۷ داشته باشند و همچنین دست کم ۵۰ درصد نمره آزمون کتبی را کسب کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان گفت: آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۱۸ تیر امسال در استان برگزار خواهد شد.

اخلاقی ، با اشاره به تحصیل ۲ هزار و ۶۲۲ دانش آموز گیلانی در ۱۲ دبیرستان نمونه دولتی، تصریح کرد: در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، هزار و ۷۰ نفر دانش آموز در در ۳ رشته تحصیلی علوم تجربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی در این مدارس پذیرفته خواهند شد.