جارستان: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از انتقال ۳۳ مادر باردار از ۴۱ منطقه درگیر بارش برف اخیر به مناطق امن و پایین دست استان خبر داد.
تصویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ دکتر آبتین حیدرزاده- معاون بھداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت : به دنبال پیش بینی هواشناسی ، مبنی بر بارش برف در طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ( اول و دوم بهمن ماه سال جاری ) ، ۳۳ تن از مادران باردار از ۴۱منطقه درگیر بارش برف اخیر ، به مناطق امن و پایین دست گیلان منتقل شدند.

وی با اشاره به شناسایی تعداد ۱۴۵ مادر باردار ، تصریح کرد : از این تعداد، ۶۳ مادر ساکن مناطق کوهستانی استان بودند و ۳۳ تن ( ۵۳ درصد) از مادران باردار نیز توسط خانواده و با آموزش و هدایت سیستم بهداشتی موقتا” به مناطق امن از جمله بیمارستان یا منزل اقوام انتقال یافتند و در حال حاضر در محل سکونت خود ، تحت کنترل پرسنل مراکز مربوطه می باشند.

دکتر حیدرزاده یاد آور شد : همچنین از کل مادران باردار شناسایی شده، ۹ مادر باردار، مشکوک و مبتلا به بیماری کووید-۱۹ و یا در دوره نقاهت بیماری می باشند و در قرنطینه خانگی به سر می برند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خاتمه یادآور شد : فضای اسکان بیمارستان ۳۱ خرداد منجیل نیز که به همت مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودبار راه اندازی شده بود نیز در این ایام، پذیرای این دسته از مادران باردار بود.

لازم به ذکر است : گروه ھدف برنامه سلامت مادران در زمان بحران شامل دو گروه می باشد.

گروه ؛ الف- تمام زنان باردار بالای ۳۵ ھفته بارداری و گروه ؛ ب- که شامل تمام زنان باردار و وضع حمل کرده است که طبق بسته خدمتی سلامت مادران ( خدمات خارج بیمارستانی )، در معرض خطر و پر خطر تشخیص داده می شوند./ص