جارستان به نقل از برنا؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از کاهش ۳۱ درصدی تصادفات درونشهری در گیلان خبر داد.

سرهنگ “امیر طالبی” در تشریح این خبر اظهار داشت: در ۱۰ ماه سپری شده از سال جاری در تمام آیتم‌های مربوط به تصادفات شاهد کاهش هستیم به نحوی که در مجموع تصادفات رانندگی درون شهری مجموعاً ۳۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل حاصل شده است.

وی افزود: بر این اساس در ۱۰ ماه گذشته تصادفات خسارتی ۳۴ درصد، تصادفات منجر به جراحت ۲۰ درصد و تصادفات منجر به فوت ۱۵درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و این روند کاهشی در تعداد مجروحان و جان‌باختگان نیز به ترتیب ۲۱ و ۱۰ درصد روند کاهشی داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان گفت: رعایت قوانین و مقررات راهنمایی، کنترل و نظارت پلیس بر رفتار کاربران ترافیک، اصلاح نقاط حادثه‌خیز در معابر درون شهری و برخورد قانونی و بدون اغماض با تخلفات حادثه‌ساز و رانندگان خطرآفرین از جمله عوامل مؤثر در کاهش تصادفات رانندگی در گیلان بوده است.

این مقام انتظامی به نقش سایر دستگاه‌های دخیل در حوزه‌های ایمنی ترافیک هم اشاره کرد و اذعان داشت: فقدان ابزارهای کنترل هوشمند تخلفات رانندگی برای کلانشهری مانند رشت یک نقطه ضعف بزرگ است و ضرورت دارد دستگاه‌های متولی در این بخش نسبت به افزایش دوربین‌های هوشمند، احداث پل عابر پیاده مکانیزه و احداث پارکینگ‌های کافی برای کنترل ترافیک، اقدام فوری انجام دهند.