جارستان به نقل از مهر؛ مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به استقرار جوی پایدار تا اواسط هفته جاری در استان، گفت: وزش باد جنوبی مهم ترین پدیده جوی برای استان گیلان است.

محمد دادرس با اشاره به اینکه بررسی الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی پایدار و وجود جریانات جنوبی در منطقه است، اظهار کرد: با توجه به این الگوها آسمان استان گیلان پایان هفته صاف خواهد بود.

وی افزود: افزایش دما و وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها به صورت شدید یا خیلی شدید از دیگر پدیده‌های جوی پیش بینی شده تا پایان هفته مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به بارش برف در روزهای پایانی هفته گذشته در استان، گفت: تا اواسط هفته شرایط برای وقوع یخبندان طی ساعات صبح و شب در نقاط مختلف استان فراهم است.

وی ادامه داد: آسمان استان گیلان برای شنبه صاف تا نیمه ابری، یخبندان، طی روز همراه با افزایش نسبی دما، گاهی افزایش ابر، وزش باد جنوبی به ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها پیش بینی شده است.

دادرس با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته دیلمان با ۱۵ درجه زیر صفر سردترین نقطه گیلان و آستانه اشرفیه هم در طول با ۱۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان بوده است، اضافه کرد: دریا نیز برای امروز آرام و شرایط برای انجام فعالیت‌های دریانوردی به ویژه صیادی فراهم است.