جارستان به نقل از ایرنا؛ مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با اجرای گسترده برنامه های گازرسانی به روستاها مواردی در شهرها بیش از ۳۲ هزار متقاضی در استان از گاز طبیعی برخوردار شده اند.

حسین اکبر غروب شنبه اظهار داشت:در حال حاضر با گاز دار شدن این تعداد مجموع مشترکان گاز طبیعی در گیلان به بیش از یک میلیون و ۱۲۷ هزار مشترک افزایش یافته است.

وی یادآور شد: شرکت گاز گیلان با اجرای طرح های گازرسانی فقط در پاییز امسال بیش از ۱۱ هزار مشترک را از گاز طبیعی برخوردار کرده است.

اکبر بیان کرد: هم اکنون همه شهرها و دو هزار و ۵۷ روستای گیلان بهره مند از گاز طبیعی هستند و متوسط بهره مندی خانوارهای گیلانی از نعمت گاز به بالای ۹۸ درصد رسیده است.

وی با اشاره به برودت هوا و افزایش شدید مصرف گاز در روزهای گذشته اظهار داشت: شرکت گاز سوخت بسیاری از نیروگاه های تولید برق را تامین می نماید بنابراین در صورت عدم صرفه جویی در مصرف گاز توسط مشترکان خانگی و تجاری، گاز تحویلی به نیروگاه های تولید برق کاهش یافته و در ادامه شاهد قطع برق در سطح شهرها و روستاها خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان از همه مشترکان خواست تا با رعایت دمای آسایش (۱۸ الی ۲۱ درجه) و استفاده از البسه گرم و زمستانی در منازل شرکت گاز را در ارائه خدمات هرچه بهتر یاری رسانند.

در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۱۲۷هزار مشترک گاز طبیعی در استان گیلان مصرف کننده گاز طبیعی هستند که از این تعداد بیشترین مشترکان مربوط به بخش خانگی، بیش از ۸۳ هزار مشترک مربوط به بخش تجاری، حدودد۶ هزار مشترک در بخش صنعتی بیش از ۹۰ جایگاه CNG مربوط به بخش حمل و نقل و سه مشترک در بخش نیروگاهی می باشند.