جارستان: مهندس کریم رحمتی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ این شرکت عنوان کرد : طوفان و باد شدید که از عصر پنجشنبه در استان آغاز شد باعث شکستگی ۲۴ پایه فشار ضعیف و ۱۲ پایه خطوط ۲۰ کیلوولت شد.

در پی وقوع طوفان و  وزش تند باد  در سراسر استان  به شبکه برق مناطقی از شهرهای رشت ، لنگرود، توتکابن  ،کلاچای ، رودسر ، رحیم آباد، تالش ، کرگانرود ، اسالم ، املش ، فومن و سنگر   آسیب وارد شد.

به  گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق  استان گیلان، مهندس کریم رحمتی  معاون بهره برداری  و دیسپاچینگ این شرکت  عنوان کرد : طوفان  و باد شدید در گیلان باعث شکستگی  24 پایه فشار ضعیف و ۱۲ پایه خطوط ۲۰ کیلوولت  شد. وی میزان حجم ریالی خسارات وارد شده به شرکت را جمعا به مبلغ دومیلیارد هفتصد میلیون ریال (۲۷۰ میلیون تومان ) اعلام کرد و ادامه داد ، پس از وقوع این تند باد و  طوفان  شدید بلافاصله عملیات اصلاح ، ترمیم و رفع ناپایداری شبکه ها و تاسیسات آسیب دیده آغاز و با اقدامات و عملیات ضربتی ، از  طولانی شدن قطع برق  شهروندان و مشترکین  جلوگیری شد.

کریم رحمتی در ادامه افزود: جهت رفع ناپایداری و اصلاح شبکه های برق آسیب دیده بیش از۱۰۰  اکیپ  عملیاتی شرکت توزیع برق و گروه های پیمانکاری از مناطق مختلف استان از عصر پنج شنبه ۲۵ دی ماه سال جاری تاکنون مشغول به خدمت رسانی بوده  و تمامی شبکه های آسیب دیده بازسازی و مناطق خسارت دیده برقدار شدند.

رحمتی اظهار داشت: با توجه به اجرای دو طرح بزرگ تاب آوری و تعویض سیمهای فرسوده با کابل خودنگهدار از ابتدای سال در شرکت ، نقاط  قابل  بهبود و آسیب پذیر شناسایی، تا در مواقع بحرانی کمترین میزان ناپایداری متوجه ذینفعان شود که این تلاشها در جهت   تامین  برق پایدارو رفاه و  آسایش مشترکین  است.

رحمتی  در انتها  ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مشترکین ،  گفت:  یکی از راههای بسیار آسان و سریع ارتباط مشترکین با شرکت توزیع برق در زمان بحران ، بهره مندی از سامانه جامع برق ایران (اپلیکیشن برق من) می باشد که مشترکین میتوانند از طریق سایت شرکت توزیع یا کافه بازار آن را دانلود  و نصب نمایند.