جارستان به نقل از ایرنا؛ فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: ازچهارشنبه شب گذشته تاکنون ۲۴ فقره حریق به دلیل وزش باد گرم در مراتع و جنگل های این استان به وقوع پیوست که همه مهار و اطفا شد.

سرهنگ محمد قربانی لرد شامگاه پنجشنبه اظهار داشت: این آتش سوزی ها در جنگل ها و مراتع شهرستان های آستارا، تالش، رشت، شفت، رودبار، رودسر و سیاهکل به وقوع پیوست.

وی با اشاره به حضور به موقع نیروهای حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در مهار آتش سوزی ها اضافه کرد: در اطفا این حریق ها همیاران طبیعت و مردم نیز همکاری کردند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان خاطر نشان کرد: این آتش سوزی ها سطحی بوده و طی آنها آسیب جدی به تنه درختان نرسیده است ضمن آنکه عموما وسعت این حریق ها زیر هکتار بوده است.

 وی عنوان کرد : تصاویری که در فضای مجازی منتشر می شود مربوط به درختان پوسیده و توخالی ایستاده است.

وی اضافه کرد: با توجه به هشدار هواشناسی گیلان مبنی بر وزش باد گرم و احتمال حریق در مراتع و جنگل ها، نیروهای حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و سایر نیروهای این اداره کل در استان با تجهیزات و امکانات لازم آماده باش هستند.

وی از مردم خواست تا در صورت مشاهده آتش در جنگل ها و مراتع با شماره ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس گرفته و اطلاع دهند تا در اسرع وقت برای مهار حریق اقدام شود.

گیلان به عنوان خطه سرسبز کشور دارای ۵۶۵ هزار هکتار جنگل و ۲۲۴ هزار هکتار مرتع است.