جارستان: محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از آماده باش کارکنان و اکیپ های عملیاتی اینشرکت باتوجه به هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال وزرش باد گرم شدید و وقوع بحران خبر داد.

وی اظهار داشت: عطف به اعلام سازمان هواشناسی استان مبنی برنفوذ  سامانه کم فشار و احتمال  وزش بادشدید  به گیلان ، با برگزاری جلسات کاری و تعیین اعضای کمیته بحران و همچنین با تجهیز امورهای اجرایی ، اینشرکت آمادگی کامل با مقابله با حوادث احتمالی را دارد.

وی تاکید کرد: بیش از ۸۰ اکیپ عملیاتی درسطح استان برای رفع ناپایداریهای احتمالی حادث شده، با امکانات لازم و مورد نیاز در حالت آماده باش قرار دارند.

هنرمند گفت: با توجه به گستردگی شبکه فشار ضعیف و متوسط در استان  از ابتدای سال تا کنون با اجرای دو طرح بزرگ جهادی تاب آوری و جایگزینی شبکه های فرسوده به کابل خودنگهدار  با شناسایی و رفع عیب  نقاط قابل بهبود و حادثه خیز شبکه ، به ترتیب بیش ۲۷۰ مرحله طرح تاب آوری و حدود ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده با کابل خودنگهدار جایگزین شده است تا در زمان بحران شاهد کمترین میزان ناپایداری در شبکه های  توزیع برق  باشیم.

وی در انتها تصریح  داشت راحت ترین و سریعترین راه برای اعلام خاموشی‌ها و مشکلات در حوزه برق، دانلود و نصب اپلیکیشن برق من است که از طریق سایت اینشرکت به آدرس www.gilanpdc.ir  و یا کافه بازار قابل دسترس می باشد.