جارستان به نقل از ایسنا؛ ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران پیرامون تحولات اخیر در آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، متن بیانیه ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:
“بسمه‌تعالی
آن روزی که امام خمینی سلام‌الله علیه در نامه به گورباچف از شنیده شدن صدای شکستن استخوان‌های کمونیسم سخن گفتند، خیلی‌ها این روشن‌بینی را باور نداشتند و هنگامی که این ابرمرد بی‌همتا، رهبر جهان شرق را از افتادن در دامان غرب بازداشتند و تصریح کردند مشکل اصلی شوروی گره‌های کور اقتصادی کمونیسم نیست، بلکه “خدازدایی” و “دین‌زدایی” از جامعه مانع اصلی پیشرفت شوروی است، بسیاری از روشنفکران با عینک ناباوری به آن می‌نگریستند. اما بعد از مدتی همه به روشن‌بینی امام ایمان آوردند، چرا که همه پیش‌بینی‌های امام محقق شد.

آن روزی هم که رهبر انقلاب اسلامی سخن از افول آمریکا گفتند و وضعیت کنونی این کشور را به کشتی تایتانیک تشبیه کردند، غرب‌گرایان باور نداشتند که در آینده نزدیک، نشانه‌های اضمحلال رژیم آمریکا از درون آمریکا بروز کند.
حوادثی که روز گذشته در واشنگتن رخ داد، بر همگان ثابت کرد که افول آمریکا نه‌تنها یک واقعیت است، بلکه اضمحلال، سرنوشت حقیقی رژیم خودبرتربین و سست‌بنیان آمریکاست که حتی قدرت بمب اتمی و هواپیمای ب-۵۲ و دلار هم نمی‌تواند از سرعت افول رژیم مستکبر آمریکا بکاهد.
چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا باید در شرایط متفاوتی آیین سوگند ریاست جمهوری را برگزار کند و به جای کف و هورا، باید با یک دقیقه سکوت به‌خاطر کشته‌ شدن شهروندان آمریکایی که خونشان توسط حاکمان آمریکایی در کنگره آمریکا بر زمین ریخته شد، ریاست جمهوری‌اش را آغاز نماید.
ناظران منصف و بی‌طرف، سکوت دبیرکل سازمان ملل و کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان در قبال نقض حقوق شهروندان آمریکا را چراغ سبز به ناقضان حقوق بشر دانسته و از آنها می‌خواهند تا بیش از این حقوق مردم آمریکا را قربانی منافع صاحبان قدرت در آمریکا نکنند.
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز نگرانی شدید از نقض حقوق افراد بازداشتی و بدرفتاری با آنها در مراحل بازجویی و نیز اعتراف‌گیری اجباری، -مانند آنچه در گوانتانامو و ابوغریب گذشته-، تأکید می‌کند که پایبندی به تعهدات رژیم آمریکا در زمینه حق آزادی بیان و برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز و نیز تضمین صیانت از حقوق شهروندان آمریکا، وظیفه هر گروه و جریانی است که قدرت را در واشنگتن در اختیار دارد.”