جارستان به نقل از ایرنا؛ رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پیش در سخنرانی خود به نقش مایک پنس در تایید آرای الکترال اشاره کرد و گفت که پنس باید هم اکنون به کمک ما بیاید و اگر از ما حمایت نکند باید گفت که روز غم انگیزی خواهیم داشت.

مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا درخواست دونالد ترامپ برای رد تایید آرای الکترال کالج نپذیرفت و گفت که نمی تواند این کار را انجام دهد.

این سخنان پنس می تواند تعبیر واقعی روز غم انگیز ترامپ و نقطه پایان ادعاها و رویاهای او برای ماندن در کاخ سفید باشد.

رئیس جمهوری آمریکا با حضور در جمع هوادارن خود در واشنگتن بر خلاف دیگر مواقع پشت شیشه ضد گلوله قرار گرفت و در مورد پیروزی خیالی خود در انتخابات ۲۰۲۰ سخنرانی کرد.

ترامپ با ادعای این که ۷۵ میلیون رای داشته اما می گویند که وی بازنده این انتخابات است؛ گفت که این انتخابات به حدی فاسد بوده که در تاریخ نمونه مشابه آن وجود ندارد.

ترامپ در حالی همچنان نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را نپذیرفته که باید دو هفته دیگر مراسم تحلیف جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا در کاخ سفید برگزار شود.

ترامپ گفت که در همه جای جهان زمانی انتخابات آمریکا را می ستودند اما هم اکنون نظر همگان تغییر یافته و بر این باورند که در ایالت متحده دیگر انتخابات آزاد و منصفانه وجود ندارد.

رییس جمهوری شکست خورده آمریکا بعد از حمله به نتایج انتخابات مجددا بر رسانه ها نیز حمله ور شد و گفت که در ایالت متحده علاوه بر انتخابات مطبوعات و رسانه آزاد و منصفانه نداریم.

به گفته ترامپ، رسانه های آمریکا اندیشه و بیان را سرکوب می کنند و به دشمن مردم تبدیل شده اند، هم اکنون این بزرگترین مشکل آمریکا است.