جارستان به نقل از ایرنا؛ سال نو میلادی در حالی تا دقایق دیگر آغاز می‌شود که شیوع ویروس کرونا همچنان مانع برگزاری جشن میلیاردها نفر در استقبال از سال جدید در سراسر جهان شده است.

به گزارش پنجشنبه شب، پس از یک سال دشوار که حداقل ۱.۷ میلیون نفر در اثر شیوع بیماری کووید ۱۹جان خود را از دست داده اند، شیوع جدید ویروس کرونا موجب محدودیت‌های مجدد شده به همین خاطر مردم مجبورند برنامه‌های آیین آغاز سال نو میلادی را از خانه‌ها تماشا کنند. شهروندان نمایش آتش بازی و اجراهای زنده را اگر تا کنون به طور کلی لغو نشده باشند از سیدنی تا رم به صورت آنلاین از تلویزیون مشاهده خواهند کرد.

طبق روال هر سال، آغاز سال میلادی از کشورهای اقیانوسیه آغاز خواهد شد و اگرچه جزایر اقیانوس آرام تا حدودی از شیوع ویروس مرگبار کرونا در امان بودند، اما محدودیت های مرزی، مقررات منع آمد و شد و اعمال قرنطینه ها موجب خواهد شد که شب سال نو کمی متفاوت نسبت به سال های گذشته برگزار شود.

در اروپا نیز به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا، رومی ها در کنار یک رویداد دو ساعته با اجرای هنرمندان و نماهای روشن از مکان های نمادین، ​​آتش بازی های بزرگ در سیرک ماکسیموس و استادیوم شهر باستان آغاز سال نو را به صورت زنده از تلویزیون مشاهده خواهند کرد.

از فرانسه گرفته تا لتونی و برزیل، پلیس و در برخی موارد نیروهای نظامی در حال اعزام هستند تا اطمینان حاصل کنند که منع رفت و آمد ممنوع در شب و یا ممنوعیت تجمعات بزرگ اعمال می شود.

در شهر لندن نیز سال نو میلادی با اجرای یکی از خوانندگان آمریکایی با ادای احترام به کادر درمانی که جان خود را در یک سال گذشته در زمان شیوع ویروس کرونا از دست داده اند، برگزار خواهد شد.

اما در شهر دبی امارات برخلاف شیوع کرونا انتظار می رود هزاران نفر در مراسم سال نو آتش بازی و نمایش لیزر در برج خلیفه، بلندترین برج جهان شرکت کنند.