جارستان به نقل از ایسنا؛ فرماندار گناباد گفت: عده‌ای از شهروندان که تحت عنوان اردوی آموزشی به شمال سفر کرده بودند هنگام برگشت و ورود به شهرستان، بنا بر حساسیت‌های موجود نسبت به شیوع کرونا، از تمامی مسافران تست کرونا گرفته شد که متاسفانه تست ۱۴ نفر آن‌ها مثبت اعلام شد.

حامد قربانی عنوان کرد: تعدادی از شهروندان هفته گذشته تحت عنوان اردوی آموزشی عازم شمال بودند که تمامی مجوزهای این اردو بررسی شد و با توجه به اینکه از طرف سازمان صنعت و معدن و تجارت استان مجوز داشتند و سفر هم با وسیله نقلیه عمومی بود و پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده بود در آن مقطع نتوانستیم از این اردو جلوگیری کنیم.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه وضعیت شهرستان گناباد همچنان پر خطر است نسبت به بیماری و هر نوع انتقال بیماری به شهرستان حساس هستیم که به همین جهت به محض اطلاع از برگشت این شهروندان از اردو تدابیر لازم اندیشیده شد و با حمایت‌های دستگاه قضایی و دادستان، به اجبار از تمامی سرنشینان اتوبوس تست کرونا گرفته شد که از ۲۳ نفر سرنشین، تست ۱۴ نفر مثبت اعلام شد.

وی تأکید کرد: با اقدام به موقع مسئولان شهرستان، تمامی افرادی که تست آن‌ها مثبت بود شناسایی و قرنطینه شدند تا از انتقال بیشتر بیماری جلوگیری شود.

قربانی تصریح کرد: این مورد تجربه تلخی بود و با وجود اینکه پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده بود اما همان مسیر رفت و برگشت باعث شد که اکثر سرنشینان به ویروس آلوده شوند بنا بر این شهروندان باید این مورد را به عنوان یک نمونه شاهد در نظر بگیرند و توجه داشته باشند که این سفرها حتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، چقدر می‌تواند خطرآفرین باشند و در حال حاضر تا جایی که امکان دارد از سفرهای گروهی و دسته‌ جمعی خودداری کنند.

قربانی یادآور شد: در حال حاضر وضعیت شهرستان به لحاظ شیوع کرونا همچنان در خطر است و محدودیت‌ها به قوت خود باقی است و ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح نیز مجددا برقرار شده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.