جارستان: سازمان تأمین اجتماعی بدنبال اعمال محدودیت‌های جدید در شهرهای قرمز که به تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا رسیده است، اطلاعیه مهمی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، در این اطلاعیه آمده است: نظر به اینکه مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا باعث تعطیلی حداقل دو سوم کارمندان دستگاه‌های اجرایی در شهرهای قرمز می‌شود، ممکن است برخی از شهروندان تصمیم بگیرند باتوجه به فراغت حاصل شده ، برای پیگیری مسائل مرتبط با بیمه خود اقدام کنند حال آنکه دوسوم کارمندان شعب نیز حضور ندارند و این موضوع باعث ازدحام بیش از حد مراجعان و زمینه ای برای مخاطرات بعدی و شیوع بیشتر بیماری باشد که از این رو خواهشمندیم مخاطبین گرامی با رعایت اولویتها در این خصوص اقدام نمایند .

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: سازمان تأمین اجتماعی همواره پاسخگوی مراجعات به شعب خود بوده است اما با توجه به شرایط اخیر چنانچه مراجعه به شعب بیش از حد توان کارمندان شعب باشد؛ رسیدگی به امور فوری را در اولویت خود قرار خواهد داد و انجام کارهایی که پیگیری آن در زمان دیگر، مشکلی ایجاد نمی‌کند را به وقت دیگری موکول می‌کند.

این اطلاعیه می‌افزاید: در راستای مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، زمان برگزاری جلسات هیأت‌های رسیدگی به مطالبات و همچنین کمیسیون‌های پزشکی سازمان تأمین اجتماعی به وقت دیگری موکول شده است.

اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی در پایان آورده است: از کارفرمایان، بیمه شدگان و بازنشستگان محترم تقاضا می‌شود در شرایط بحرانی فعلی برای حفظ سلامتی خود و سایر افراد جامعه تنها برای انجام کارهای بسیار ضروری به شعب این سازمان مراجعه کنند.