جارستان – مسعود سلطانی فر با تاخیری سه ساله در آستانه حضور در سمت مدیریت ورزش ایران است .

نامه‌ی رئیس جمهور برای معرفی آقایان  دانش آشتیانی، صالحی امیری و سلطانی فر به عنوان گزینه‌های پیشنهادی دولت برای سه وزارت‌خانه‌ی‌ آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش به مجلس ارائه شد و نمایندگان مجلس در جلسه علنی هفته آینده با بررسی برنامه ها نظر خود را در این باره اعلام خواهند کرد.

گمانه زنی های اولیه حکایت از این دارد که سلطانی فر، در بین سه گزینه پیشنهادی ترمیم کابینه از اقبال مناسبی برای وزارت برخوردار است . او که البته یکبار قربانی  اختلافات مشهود بین دولت و مجلس شده است ، این بار با آرامش خاطر بیشتر و با جلب حداکثری آرا به حوزه ورزش باز خواهد گشت. سلطانی فر که از مدیران حرفه ای مجموعه دولت محسوب می شود بعد از عملکرد مثبت در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی برای جلب رضایت مخاطبان میلیونی ورزش دوباره به این حوزه مامور شده تا کاستی های مدنظر ریاست جمهوری را رفع کند . او که یک علاقه مند جدی به ورزش و صاحب سابقه مدیریتی در این حوزه است، از آنجا مدنظر شخص حسن روحانی قرار گرفته است که محمود گودرزی با وجود همه تلاش ها ، در کسب رضایت از هواداران ورزش توفیق چندانی کسب نکرده بود.

گزینه جدید وزارت قبلا در ۲ دوره با مصطفی هاشمی طبا رییس سابق سازمان تربیت بدنی همکاری داشته است، در دوران ریاست ۸ ساله او بر سازمان یک بار معاونت اداری ومالی سازمان تربیت بدنی و یک بار دیگر قائم مقام سازمان تربیت بدنی در دوران این مدیریت بوده است . همچنین سلطانی فرد در دوران انتخابات روحانی،مسئول کمیته ورزش انتخابات او وگزینه اول روحانی برای  وزارت ورزش وجوانان بود که عدم همکاری مجلس این اتفاق را به تاخیر انداخت.

سلطانی فر در صورت کسب رای اعتماد از مجلس سی امین فردی است که در تاریخ ورزش بر مصدر هدایت کل مجموعه ورزش می نشیند . او همچنین پس از عباسی و گودرزی سومین وزیر تاریخ ورزش در ایران است. مجموعه ای که اگرچه پسوند جوانان را هم در پی خود دارد اما بیشتر معطوف به جایی است که میلیون ها علاقه مند  با پی گیریهای جدی ، آن را تبدیل به یک حوزه پراهمیت و اثرگذار کرده اند . ورزش ، البته در این چند دهه به اندازه کافی مدنظر بزرگان نبوده که شاید با حضور شخصیتی پرنفوذ مثل سلطانی فر این رویکرد نیز به سمتی برود که ورزش تبدیل به یک اولویت مهم بشود.

ورزش سه