جارستان-معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه اردوی راهیان نور دانش آموزی سال ۹۵ از تاریخ ۱۰ مهرماه امسال آغاز شد، گفت: تاکنون بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در قالب اردوی راهیان نور دختران به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

سرهنگ پاسدار عباس بایرامی در رشت اظهار داشت: ۳۰ هزار دانش آموز دختر و پسر گیلانی در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه اردوی راهیان نور دانش آموزی سال ۹۵ از تاریخ ۱۰ مهرماه امسال آغاز شد، گفت: تاکنون بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در قالب اردوی راهیان نور دختران به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

بایرامی با بیان اینکه مرحله نخست از اعزام  کاروان راهیان نور دختران رو به اتمام است، افزود: مرحله دوم از اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی کرمانشاه مربوط به دانش‌آموزان پسر است.

وی با تاکید بر اینکه اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی جنوب کشور از آذرماه امسال آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور از دوره دوم متوسطه پسر و دختر استان گیلان است.

بایرامی با بیان اینکه هدف از برگزاری کاروان راهیان نور دانش آموزی نشر فرهنگ دینی و جهادی و دفاع مقدس در نسل نوجوان و جوان است، گفت: ساخت خانه‌های محرومان، پایگاه‌های مقاومت و تکمیل سوله‌های صالحین از جمله کارهای در دست اقدام سپاه قدس گیلان است.

معاون هماهنگ کننده سپاه گیلان  با اشاره به اینکه از ماموریت‌های دیگر سپاه قدس گیلان کمک به مجموعه‌ها و گروه‌های فرهنگی جهت نشر برنامه‌های فرهنگی است، افزود: اقدامات عملیاتی و رزمایش‌های بیت المقدس از برنامه‌های آینده سپاه قدس گیلان و بسیج است.

وی با تاکید بر اینکه تهدید جنگ سخت هرگز از سر ملت‌ها توسط قدرت‌های بزرگ و استعمارگر برداشته نمی‌شود و جنگ سخت از جمله موضوعاتی نیست که برخی فکر کنند وجود خارجی ندارد، گفت: مسائل مربوط به عراق، سوریه و یمن از جمله مسائل جنگ سخت است.

بایرامی با بیان اینکه قدرت‌های بزرگ و استعمارگر با اهرم جنگ‌های نیابتی جنگ جدیدی را به ملت‌ها تحمیل می‌کنند، خاطرنشان کرد: جهت فروپاشی ملت‌ها، جنگ سخت کافی نیست و عامل اصلی فروپاشی ملت‌ها، تغییر ماهیت آنها است.

بایرامی با تاکید بر اینکه امروز جنگ نرم ماهیت ملت‌ها را هدف قرار می‌دهد، اعلام کرد: جنگ نرم در قالب بحث‌های فرهنگی و اقتصادی و در حوزه نفوذ، کاربرد دارد و برای تغییر ماهیت ملت‌ها استفاده می‌شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه گیلان  با بیان اینکه واقعه عاشورا سرفصل اصلی فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: دشمن تمام توان خود را برای تحریف عاشورا، تحریف افکار و شبهه در ذهن مخاطبان به‌ویژه نوجوانان و جوانان به کار گرفته است.

بایرامی با بیان اینکه دشمن از تمامی اهرم‌های خود برای تغییر افکار نوجوانان و جوانان استفاده می‌کند، تصریح کرد: ایجاد شبهات و خنثی‌سازی حرکات و جانفشانی رزمندگان ما از اهداف دیگر دشمن است.

وی با تاکید بر اینکه تکمیل آگاهی و نشر حقایق در مورد دفاع مقدس از جمله کارهای مهم مطبوعات و رسانه‌ها است، افزود: عدم اغراق گویی و بیان درست دفاع مقدس به نسل نوجوان و جوان نیز از جمله کارهای عمومی و اجتماعی است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به کارهای عملی که نسل نوجوان و جوان را در فضای معنوی دفاع مقدس قرار می‌دهد، گفت: راهیان نور فرصتی برای انتقال و بیان درست مفهوم دفاع مقدس است.

بایرامی تاکید کرد: برگزاری مناسبت‌ها، برنامه‌های مذهبی، چاپ کتاب و مقالات در مورد شهدای دفاع مقدس، یادواره و کنگره شهدا می‌تواند نقش مهمی در مثبت سازی ذهن نوجوان و جوانان ما و ملت‌ها داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه باید برای تبیین و اهداف شهداکوشش و تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: سیره شهدا و رزمندگان اسلام  و طریقه زندگی کردن این عزیزان نقش مهمی در ساخت زندگی نسل‌های سوم و چهارم انقلاب دارد.

تسنیم