جارستان-این جریمه که از سوی اداره مهاجرت امارات صورت می گیرد هیچگونه منطق و علت قابل توجهی نداشته و علاوه بر آنکه آژانس درخواست کننده، جریمه می شود، سوابق منفی نیز برای مسافر مربوطه ثبت می گردد.
در سال حدود ۳۰۰ هزار نفر از مردم کشورمان عازم امارات می شوند که اگرچه بخشی از این سفرها دلایل تجاری دارد اما عمده آنها برای تفریح و گردش است و بر این اساس، اگر هزینه هر نفر با خرید به طور متوسط ۲.۵ میلیون تومان برآورد شود کل این مبلغ بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان خواهد شد.
البته علی رغم این استقبال قابل توجه، دولت امارات برخورد مناسب و شایسته ای با مسافران ایرانی نداشته و علاوه بر آن، هر از چند گاهی اخباری از دستگیری برخی تجار، معلمان یا سایر اقشار ایرانی در این کشور منتشر می شود.
به تازگی نیز دولت این کشور، سختگیری های جدیدی را برای مسافران ایرانی و برخی کشورهای دیگر اعمال کرده است به گونه ای که بر این اساس، ویزاهای ورود به امارات متحده عربی که اخیرا صادر می شوند و مسافران به هر دلیلی نمی توانند از آن استفاده کنند، پس از اتمام اعتبار، به صورت خودکار لغو نشده و مشمول جریمه می شود!
این جریمه که از سوی اداره مهاجرت امارات صورت می گیرد هیچگونه منطق و علت قابل توجهی نداشته و علاوه بر آنکه آژانس درخواست کننده، جریمه می شود، سوابق منفی نیز برای مسافر مربوطه ثبت می گردد.
سختگیری جدید امارات برای مسافران ایرانی/ جریمه 150 هزار تومانی در انتظار گردشگران! +سند
تنها راه حل این مشکل آن است که مسافر مربوطه باید ویزای قدیمی خود را با پرداخت ۱۵۰ درهم (حدود ۱۵۰ هزار تومان) کنسل کرده و سپس ویزای جدید درخواست کند، در غیر اینصورت ویزای جدید ریجکت خواهد شد!
با این اوصاف، دولت امارات از درخواست ویزای مسافران کشورهایی چون ایران چند نوع سود خواهد برد چراکه اگر مسافر به این کشور سفر کند که انواع هزینه ها را متحمل شده و اگر سفر خود را هم لغو کند، باز هم با جریمه و هزینه صدور مجدد ویزا، پول خوبی نصیب این کشور عربی می شود.
منبع: صبحانه