جارستان-مدیرکل صدا و سیمای گیلان با بیان اینکه کیفیت بخشی به تولیدات از الزامات فنی این سازمان در استان است گفت: سیاست ما در صدا و سیمای گیلان افزایش کیفیت تولیدات است.

حسن ظهیری  اظهار داشت: هم اکنون ۳۲۰ ایستگاه در استان فعال است که تلاش داریم این وضعیت را بهبود بخشیده و ارتقا دهیم.

ظهیری با بیان اینکه اجرای این طرح در راستای تکمیل و پوشش بهتر برنامه‌های ملی و استانی انجام می‌شود گفت: درصدد هستیم ظرفیت این ۳۲۰ ایستگاه فعال را که از یک کانال تا ۴ کانال را پوشش می‌دهند به ۲۰ شبکه ملی و استانی افزایش دهیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان اعلام کرد: با اجرای این طرح قادر خواهیم بود پوشش جمعیتی استان را به‌منظور برخورداری از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی به ۹۰ درصد استانی ارتقا دهیم.

ظهیری اعلام کرد: برای حوزه پخش صدا و سیما ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا بتوانیم پوشش شبکه‌های صدا و سیما را در استان در یک افق سه ساله به نقطه مطلوب برسانیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اشاره به نیاز صدا و سیمای استان به ۱۰ تا  ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تبدیل سیستم‌های اس تی به اچ دی تصریح کرد: کیفیت‌بخشی به تولیدات از الزامات فنی این سازمان در استان است.

وی درباره پخش تصاویر عزاداری حسینی استان گیلان در شبکه‌های سراسری گفت: امسال برای کیفیت‌بخشی به تصاویر از پهباد استفاده شده تا کیفیت تصویربرداری افزایش یابد چرا که سیاست ما در صدا و سیمای گیلان افزایش کیفیت تولیدات است.

تسنیم در لنگرود