جارستان-سخنگوی پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان گفت: جاده های استان مه آلود و بر اثر بارش باران لغزنده است؛ از اینرو، رانندگان بایستی مراقب باشند و قوانین و مقررات را بیش از پیش رعایت کنند.

سروان کریم فقیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رانندگان باید با رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب و توجه به جلو از بروز حوادث ناخوشایند برای خود و دیگران جلوگیری کنند.
وی از راکبان موتورسیکلت ها نیز خواست خود را ملزم به استفاده از کلاه ایمنی ببینند؛ چرا که، بخشی مهم از کشته شدگان سوانح رانندگی راکبانی هستند که کلاه ایمنی ندارند.
وی به ترافیک محورهای استان اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه برخی از کسانی که در ایام تعطیلات گذشته وارد استان شده بودند، امروز( شنبه) را برای خروج انتخاب کرده اند ، در حال حاضر ترافیک محور رشت – قزوین متراکم ولی روان است.
سروان فقیری با اشاره به اینکه امروز محدودیت ترافیکی در جاده های استان نداریم، اضافه کرد: ترافیک سایر محورهای استان در حال حاضر عادی و روان است.
براساس گزارش اداره کل هواشناسی گیلان، نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار از امروز ( شنبه ) به منطقه است.
هواشناسی آسمان امروز استان را ابری، بعضی نقاط بارندگی و وزش باد و احتمال رعد و برق پیش بینی کرده است.
همچنین براساس پیش بینی هواشناسی بارندگی متناوب و وزش باد و رعد و برق برای هوای فردای استان( یکشنبه) تداوم دارد.
سالانه گردشگران بسیاری برای حضور در مراسم آیین محرم گیلان همچون علم بندی ماسوله ، علم واچینی شاه شهیدان ، کرنا زنی بی بالان و آستانه اشرفیه ، چهل منبر لاهیجان و … به این استان سفر می کنند.

ایرنا