جارستان-نتایج آخرین نظرسنجی ملی رویترز حاکی از کاهش یک درصدی حمایت از ترامپ نسبت به هفته گذشته است.
به گزارش جارستان به نقل از رویترز، بر اساس آخرین نظرسنجی ملی انجام شده، بخت هیلاری کلینتون – نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا – برای پیروزی در انتخابات ماه آینده، ۷ درصد بیشتر از دونالد ترامپ رقیب جمهوری‌خواه اوست.
طبق این نظرسنجی که به صورت مشترک از سوی رویترز و موسسه ایپسوس و در بازه زمانی ۷ تا ۱۳ اکتبر (۱۶ لغایت ۲۲ مهر) انجام شده است، ۴۴ درصد رای‌دهندگان احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده از کلینتون حمایت می‌کنند؛ در حالیکه میزان حمایت از ترامپ در این نظرسنجی ۳۷ درصد برآورد شده است.
ترامپ ماه گذشته در حال کم کردن فاصله خود با کلینتون بود؛ اما افشاگری جمعه گذشته واشینگتن پست در مورد نامزد جمهوری‌خواهان با انتشار ویدئویی که در آن وی در سال ۲۰۰۵ سخنان رکیکی را درباره زنان به زبان آورده بود، باعث افزایش فاصله او با نامزد انتخاباتی دموکرات‌ها شد.
متعاقب این افشاگری، ادعای چند زن در طول هفته گذشته درباره تعرض جنسی ترامپ به آنها طی سالهای قبل نیز در فاصله کمتر از یک ماه تا برگزاری انتخابات، کار را برای نامزد انتخاباتی جمهوری‌خواهان دشوارتر کرد. از این رو، انتظار می‌رود در نظرسنجی‌های بعدی، ادعای این چند زن نیز در میزان حمایت از او تاثیرگذار باشد.
در مقابل، در نظرسنجی جدید رویترز- ایپسوس، در حالیکه حمایت از ترامپ یک درصد نسبت به نظرسنجی قبلی کاهش یافته است،‌ حمایت از کلینتون پس از دومین مناظره انتخاباتی با افزایش یک درصدی مواجه شده است.
در نظرسنجی قبلی رویترز – ایپسوس، ۴۳ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی در بازه زمانی ۳۰ سپتامبر تا ۶ اکتبر (نهم تا پانزدهم مهرماه) اعلام کردند در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو  به نامزد دموکرات‌ها رای خواهند داد؛ در حالیکه این رقم در مورد نامزد جمهوری‌خواهان ۳۸ درصد بود.
نظرسنجی جدید رویترز – ایپسوس به صورت آنلاین در ۵۰ ایالت آمریکا و با مشارکت ۲۸۸۹ رای‌دهنده احتمالی انجام شد.