جارستان-عضو شورای مرکزی اصولگرایان گیلان با بیان اینکه برخلاف تصور برخی‌ها، برجام جلوی جنگ را نگرفت، گفت: اگر رزمندگان مدافع حرم نبودند بی‌تردید باید آماده نبرد با دشمن در خاک خودمان می‌شدیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم میرحسینی اشکوری عصر امروز در مراسم یادواره شهدای والامقام منطقه کاکرود اشکورات بخش رحیم آباد رودسر اظهار داشت: اگر در سوریه رزمندگان ما نمی‌جنگیدند بی‌تردید باید داخل کشور با دشمنان می‌جنگیدیم.

عضو شورای مرکزی اصولگرایان گیلان گفت: برخی‌ها می‌گویند برجام جلوی جنگ را گرفت؛ این حرف غلطی است زیرا ما در برجام خیلی چیزها را دادیم چیز زیادی نگرفتیم و اگر رزمندگان مدافع حرم نبودند بی‌تردید باید آماده نبرد با دشمن در خاک خودمان می‌شدیم.

میرحسینی اشکوری افزود: یکی دیگر از آقایان که خود و خانواده‌اش در فتنه ۸۸ نقش داشتند می‌گوید ما نیازی به موشک و نیروهای مسلح نداریم و امروز زمان گفت‌وگو است درحالی‌که خود ایشان تعداد زیادی محافظ دارد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از آقایان هم چندی قبل گفته امام حسین(ع) در واقعه کربلا با دشمنان مذاکره کرده ما هم باید مذاکره کنیم، این چه استدلال و حرف غلطی است؛ امام حسین(ع) با دشمن مذاکره نکرد بلکه دشمن را نصیحت کرد که از راه اشتباه برگردد.

عضو شورای مرکزی اصولگرایان استان گیلان با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه عزاداری و گریه برای سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) گفت: در این راستا سفارشات زیادی شده و بسیاری از شهدا نیز با تأسی از این سیره، حرکتشان به سوی جبهه‌ها را آغاز کردند.

میرحسینی اشکوری، فرهنگ عاشورا، محور بودن مرجعیت و التزام به ولایت فقیه را سه عنصر پیروزی و امتداد انقلاب اسلامی ایران خواند و افزود: دشمن در این سه زمینه سرمایه گذاری زیادی کرده که باید با بصیرت و هوشیاری، نقشه شوم دشمنان را نقش برآب کنیم.

شرکت‌کنندگان در پایان این مراسم با نوحه خوانی و سینه زنی یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی داشتند.

خبرگزاری تسنیم