جارستان-منطقه گیلان، «ولی داداشی» در همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی بندر مرزی آستارا که توسط هیأت رزمندگان اسلام در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد، اظهار کرد: امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است و همگان بر این موضوع واقف هستند که قیام عاشورا در راستای برقراری عدالت انجام شد.

وی با بیان اینکه خیلی ها در این قرن پیشرفته دچار جاهیلت هستند، ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین وظایفی می باشد که باید آن را در جامعه گسترش دهیم.

داداشی در بخش دیگر سخنان خود به تحمیل جنگ توسط غربی ها و کشورهای تحت سلطه آنها در منطقه به ملت کشورمان همزمان با نخستین روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: ملت ما با اتکا به پیام عاشورا و آرمان های امام راحل در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی کردند و از این جنگ سربلند بیرون آمدند.

وی تأسی از امام حسین (ع) و درک کامل تعابیر قیام عاشورا را مهمترین عامل اقتدار ملت ایران در دفاع از مرز و بوم کشور برشمرد و خاطر نشان کرد: در راستای رفع مشکلات کشور از قبیل اقتصاد و معضل بیکاری با عمل کردن به فرامین مقام معظم رهبری، می توان گام های مثبت و تأثیرگذاری را برداشت.

نماینده شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود به تأثیر مادران کشور بزرگ ایران در تربیت فرزندان اشاره کرد و یادآور شد: مادران ما پرورش دهنده انسان های بزرگ هستند که حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) را به عنوان الگوی خود در تربیت فرزندان برگزیده اند.

ایسنا