جارستان-استاندار گیلان با بیان اینکه دولت باید در امر پیشگیری از بروز معلولیت‌ها با جدیت ورود کند، گفت: خانواده‌های دارای معلولیت به ویژه چند معلولی باید حمایت شوند.

محمد علی نجفی ظهر امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان و نخبگان بهزیستی گیلان در سالن غدیر استانداری این استان با اشاره به اینکه ۱۵ درصد جمعیت جهان از معلولیت رنج می‌برند، اظهار کرد: بیش از ۴۴ هزار نفر به نوعی در گیلان دارای معلولیت هستند.

وی خدمت در سازمان‌ بهزیستی را نشانه عشق و افتخار دانست و گفت: خدمت به افراد نیازمند توسط مسؤولان دستگاه‌ها بیشتر پیگیری شود.

استانداری گیلان با بیان اینکه خدمت به نیازمندان نباید تنها در قالب انجمن‌های کمک به معلولان باشد، ادامه داد: بهزیستی سازمانی خدمتگزار بوده و پرسنل آن جزو کسانی هستند که باید از خدمات آنها قدردانی شود.

وی نظارت جدی بر تمام موضوعات در حوزه ماموریت‌های سازمان دولتی و مردم‌نهاد را ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: فرد معلول در یک جامعه به ظاهر مشکلات جسمی دارد امام دارای توانایی‌های بالایی است.

نجفی با اشاره به اینکه دولت باید در امر پیشگیری از بروز معلولیت‌ها با جدیت ورود کند، یادآور شد: پیشگیری بسیار بهتر از درمان بوده و باید تلاش کرد تا معلولیت‌ها به حداقل برسد و از خانواده‌های دارای معلولیت به ویژه چند معلولی حمایت شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم مذکور خدمت در سازمان بهزیستی را سبب مباهات دانست و گفت: خدمت در سازمان بهزیستی و تلاش برای برطرف شدن مشکلات مددجویان سازمان اجر معنوی به همراه دارد.

محمدصادق حسنی با بیان اینکه تنها عشق می‌تواند موجب ادامه همکاری در بهزیستی شود، تصریح کرد: خدمت در سازمان بهزیستی توفیقی است که نصیب فعالان آن می‌شود.

وی با اعلام کمک به بهزیستی استان، یادآور شد: کسانی که در حوزه معلولیت بهزیستی مشغول فعالیت هستند پاداش معنوی خود را از خداوند دریافت می‌کنند.

به گزارش فارس در پایان مراسم مذکور از کتاب «باران واژه‌ها» که مجموعه‌ای از اشعار شایستگان جامعه معلولان استان است، رونمایی شد.

سفیران سازمان بهزیستی که جمعی از هنرمندان، ورزشکاران و … بودند نیز در مراسم مذکور با اهدای لوح تقدیر از فعالیتهای آنها قدردانی شد.

 خبرگزاری فارس از رشت،