جارستان-درپی پیشنهاد اخیر رییس شورای صنفی نمایش مبنی بر اکران فیلم‌های مناسبتی در ایام تاسوعا و عاشورا به سینمادارها، حبیب ایل‌بیگی گفت: ضمن احترام به پیشنهاد شورای صنفی نمایش که توجه به فیلم‌های دفاع مقدسی وعاشورایی دارد، با اکران فیلم در ایام تاسوعا و عاشورا موافق نیستم.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پیشنهاد اخیر شورای صنفی به سینماداران مبنی بر این‌که هر سینماداری تمایل داشته باشد می‌تواند فیلم مناسب این ایام را در تاسوعا و عاشورا اکران کند، ادامه داد: ‌اغلب سینماداران موافق اکران فیلم در این روزها نیستند، چون خوب می‌دانیم عاشقان آقا عبدالله حسین (ع)علاقه‌مند به شرکت در مراسم عزاداری هستند و فرصت حضور در سینما را نخواهند داشت.

او افزود: ضمن دعوت از مردم برای حضور در هیئت‌های عزاداری، تاکید می‌کنیم که سینماها در ایام عاشورا و تاسوعا تعطیل خواهند بود.

شورای صنفی نمایش پیشنهاد اکران فیلم‌هایی را مانند هیهات، اروند، کربلا جغرافیای یک تاریخ، در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی داده بود، اما با اعلام این مسوول سینمایی، اکران این فیلم‌ها در روزهای تاسوعا و عاشورا منتفی خواهد بود.

ایسنا،