جارستان-جنگنده های ائتلاف سعودی بار دیگر استان الحدیده واقع در غرب یمن را با سلاح های ممنوعه شناخته شده در جهان بمباران کرد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری العهد، جنگنده های ائتلاف سعودی در ادامه حملات روزانه خود به مناطق مختلف یمن، بندر الحیمه در شهرستان الخوخه در استان الحدیده را با بمب های خوشه ای بمباران کرد.
عربستان پیشتر نیز بارها مناطق مختلف یمن از جمله ساختمان گمرکات حرض در استان حجه واقع شمال غرب یمن را با بمب های خوشه ای هدف قرار داده بود.
این در حالی است که دفتر حقوق بشر سازمان ملل نیز پیشتر اعلام کرده بود که گزارش هایی از انفجار بمب های خوشه ای از سوی نظامیان ائتلاف عربستان در یمن دریافت کرده است.
در همین حال جنگنده های ائتلاف سعودی روستای البیلم در منطقه الجمعه در استان صعده را با موشک هدف قرار دادند.
عربستان و چند کشور عربی با پشتیبانی آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴در سکوت کامل و حمایت آمیز اتحادیه اروپا و سازمان ملل برای بازگرداندن عبدربه هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت، حمله هوایی همه جانبه ای را به این فقیرترین کشور عربی آغاز کرده اند که افزون بر هزاران کشته و مجروج و همچنین آوارگی میلیون ها نفر، برای کشورهای متجاوز حدود ۱۸۰ میلیار دلار هزینه و برای فروشندگان غربی تسلیحات سود داشته است.
ریاض تاکنون بارها آتش بس را نقض کرده و در تازه ترین تصمیم گیری نیز احمد عسیری مشاور وزیر دفاع عربستان سعودی و سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی اعلام کرد که عملیات همچنان ادامه خواهد یافت.
دولت سعودی افزون بر تداوم محاصره طولانی یمن به صورت گسترده زیرساخت ها، مدارس، بیمارستان ها، مساجد، جاده ها و پل ها، نیروگاه ها و خانه ها را هدف قرار می دهد و حتی آثار تاریخی و باستانی را بمباران می کند.
ایرنا