جارستان-شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: گوشی جدید همراه اول که قابلیت پشتیبانی از نسل سه و چهار تلفن همراه را دارد، عرضه شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مدیرعامل همراه اول در مراسم رونمایی از این گوشی یادآوری کرد هنگام ارایه مجوز رسمی نسل ۳ و ۴ در اسفندماه ۱۳۹۳، همه گوشی های هوشمند، از نسل۳ و فقط ۲ تا ۳ درصد این نوع گوشی ها از نسل۴ پشتیبانی می کردند.
«وحید صدوقی» ادامه داد: برنامه همراه اول در آن زمان توسعه نسل۳ اینترنت همراه بود اما اکنون با توجه به اینکه بیش از ۱۵ درصد گوشی های مشترکان همراه اول نسل ۴ را پشتیبانی می کنند و این روند رو به رشد است، توسعه نسل ۴ و حمایت از باندلینگ گوشی های هوشمندی که این نسل را پشتیبانی می کنند، از اولویت های همراه اول است.
صدوقی گفت: اکنون هفت هزار و۶۰۰ سایت نسل ۳ و ۴ در کشور راه اندازی شده است و تا مردادماه سال آینده ۹۰۰ شهر زیرپوشش اینترنت نسل چهارم (LTE) قرار می گیرد.
مدیرعامل همراه اول اضافه کرد: مدل جدید گوشی که امروز رونمایی شد، نسل ۴ و ۴٫۵ را پشتیبانی می کند و بزودی در فروشگاه های همراه اول به فروش می رسد.

** اهدای پیراهن تیم های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی به مدیرعامل همراه اول
در مراسمی که در سالن همراه اول در نمایشگاه بین المللی ایران تلکام ۲۰۱۶ برگزار شد، مدیران عامل باشگاه های پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز و نماینده باشگاه استقلال پیراهن شماره ۷۱۱ تیم های خود را به مدیرعامل همراه اول اهدا کردند.
صدوقی در این مراسم گفت: اپراتور اول افزون بر تیم های باشگاهی، حامی تیم های ملی فوتبال، والیبال، شطرنج و… است و در حال مذاکره با فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای نیز هست تا بتواند از ورزش پهلوانی نیز حمایت کند.
همراه اول از طریق سامانه ۳۰۹۰ از تیم های باشگاهی استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز، حمایت می کند.
نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۶ عصر امروز به کار خود پایان می دهد.