جارستان-بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به گستاخی های وزیر خارجه امارات پاسخ داد.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات متحده عربی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با رد اظهارات تکراری و بی اساس وی، اظهار داشت: تلاش وزیر خارجه امارات برای فرافکنی و متهم ساختن دیگران به بی ثبات کردن اوضاع منطقه در حالی صورت می گیرد که ابوظبی در سالهای اخیر نقش سنتی محافظه کارانه خود را بنفع بازیگران تندرو و جنگ افروز منطقه کنار گذاشته و بجای کمک به کاهش تنش ها، مشوق عمیق تر شدن شکافها و گسترش جنگ افروزی بوده است.
قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره بر این باور بوده و هست که آنچه منطقه را در لبه پرتگاه مصائب و فجایع جبران ناپذیر قرار می دهد، سیاست های حمایتی از تروریسم تکفیری بوده است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در پایان با اشاره اینکه جزایر سه گانه ایرانی جز لاینفک قلمرو سرزمینی جمهوری اسلامی است افزود: تکرار ادعاهای بی اساس واقعیات تاریخی را تغییر نمی دهد.
قاسمی با اشاره به لزوم اتخاذ سیاست های واقع بینانه و ضد خشونت و تروریسم از سوی تمامی کشورهای منطقه برای عبور از ناآرامی های کنونی، وزیر خارجه امارات را به واقع گرایی و اجتناب از تکرار اتهامات واهی و بی اساس توصیه کرد.
انتخاب