جارستان-مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت گفت: در آستانه مهرماه ۷۰ الی ۸۰ شرکت حمل و نقل و ۳۰۰۰ راننده را برای سرویس مدارس رشت ساماندهی کردیم.

مرتضی شریفی : امسال مانند هر سال جلسات منظمی را در مورد کارگروه ماده ۱۸ با آموزش و پرورش در مورد سرویس مدارس برگزار کردیم و هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت از ساماندهی ۷۰ الی ۸۰ شرکت حمل و نقل در آستانه مهرماه خبر داد و گفت: در این راستا ۳۰۰۰ راننده برای سرویس مدارس ساماندهی شدند.

وی با بیان اینکه امسال خدمات جدیدی را برای شرکت‌های حمل و نقل برنامه‌ریزی کردیم، بیان کرد: رانندگان شرکت‌های حمل و نقل می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و یا مراجعه به سامانه سازمان  برای دریافت مجوز تقاضا کنند.

شریفی از افتتاحیه آغاز حمل و نقل سرویس مدارس در روز اول مهرماه خبر داد و گفت: با هماهنگی انجام شده با مسئولان آموزش و پرورش در یکی از مدارس رشت مراسم افتتاحیه را برگزار می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با بیان اینکه در مسیرهای پرتردد رشت مینی‌بوس و اتوبوس‌ها را افزایش دادیم، بیان کرد: بحث سرویس مدارس با مینی بوس را نیز برنامه‌ریزی کردیم.

وی با تاکید بر اینکه از تردد شرکت‌های حمل و نقل و رانندگانی که از سازمان تاکسیرانی مجوز دریافت نکرده‌اند جلوگیری می‌شود، تصریح کرد: مطابق ماده ۳۱ و ۳۲ قانون جلوگیری از تخلفات راهنمایی رانندگی  از تردد سرویس‌هایی که دارای مجوز نیستند به‌وسیله پلیس راهبر جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت خاطرنشان کرد: اگر برای سرنشینان خودروی بدون مجوز اتفاقی رخ دهد علاوه بر تبعات قانونی، بیمه خسارتی را پرداخت نمی‌کند و این موضوعی است که اولیاء دانش آموزان بایستی به آن دقت کافی داشته باشند.

تسنیم