جارستان-مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به بهره مندی ۸۵ درصدی خانوارهای روستایی استان گیلان از نعمت گاز گفت: گیلان جز ۴ استان برتر در زمینه گازرسانی در سطح کشور است.


به گزارش ایلنا از رشت، جمشید ظهیری مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان شب گذشته همزمان با آغاز هفته دولت میهمان گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی باران بود و در خصوص گازرسانی و مسائل مرتبط به گفتگو پرداخت.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به بهره مندی ۸۵ درصدی خانوارهای روستایی استان گیلان از نعمت گاز گفت: گیلان جز ۴ استان برتر در زمینه گازرسانی در سطح کشور است.

 ظهیری با اشاره به وجود دوهزار ۲۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان از بهره مندی یک هزار و۷۸۸ روستا تا پایان هفته دولت امسال و همچنین اجرای عملیات گازرسانی به ۱۵۰ روستای دیگر خبر داد.

وی در این زمینه افزود : شاخص بهره مندی روستایی از گاز در کشور در حدود ۷۰ درصد می باشد که این آمار در گیلان و با افتتاح گازرسانی به ۲۰۰ روستا در پایان هفته دولت به ۹۲ درصد می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین درخصوص جایگاههای CNG  در استان گفت: هم اکنون ۹۰ جایگاه فعال در استان مشغول بکار هستند و ۳ جایگاه دیگر نیز در هفته دولت افتتاح خواهند شد و با این تعداد می توان اعلام داشت که نسبت جایگاه های CNG در استان به میزان استاندارد رسیده است و دیگر نیازی به افزایش این جایگاهها نیست.

 ظهیری همچنین درخصوص مسئله جایگزینی سوخت در استان با فراگیر شدن استفاده از انرژی گاز گفت: با گسترش مصرف گاز در استان جمعاً ۳۵ میلیون لیتر جایگزینی انرژی صورت گرفته است که این مسئله در کل کشور باعث افزایش صادرات فراورده های نفتی مانند نفت سفید، گازوئیل و نفت کوره به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز و تبدیل ایران به کشور صادرکننده فراورده های نفتی و در نتیجه افزایش درآمد دولت شده است .