جارستان-نماینده‌‌ ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نقدپذیر است، گفت: کشاندن همه‌ مسائل و مشکلات به تریبون نمازجمعه، موجب ناامیدی مردم و سوء‌استفاده دشمنان می‌شود.


به گزارش ایلنا از رشت، آیت‌الله قربانی در نشست مشترک امامان‌جمعه با استاندار گیلان به مناسبت هفته‌‌دولت  با تبریک فرارسیدن هفته‌ دولت با اشاره به مطرح شدن مشکلات شهرستان‌ها و دغدغه‌های امامان‌جمعه درباره مسائل مختلف استان گفت: بسیار جلسه‌ خوبی بود و مشکلات منطقه را از امامان‌جمعه درد آشنا شنیدیم و این از افتخارات اسلام است که نماز جمعه را برگزار کرد تا مردم را به تقوا دعوت کنند و مشکلات منطقه و سیاست آفاق بیان شود.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در گیلان خطاب به امامان جمعه گفت: از ائمه‌‌جمعه نیز می‌خواهم با مسئولان تعامل داشته باشند و بعضی از وقت‌ها به دلیل فراهم نبودن شرایط نمی‌شود هر چه ما بخواهیم انجام شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نقدپذیر است، گفت: کشاندن همه‌ مسائل و مشکلات به تریبون نماز جمعه، موجب نا امیدی مردم و سوء‌استفاده دشمنان می‌شود.

وی با بیان اینکه کارها با قدرت‌نمایی حل نمی‌شود، گفت : همه‌ ما با هم برادر هستیم و به عنوان سرباز نظام هر کدام در جایگاه‌های متفاوتی که داریم یک هدف را که خدمت به مردم است پیگیری می‌کنیم.

نماینده‌ ولی‌فقیه در گیلان افزود: نباید برخی از مسائل و مشکلات از ابتدا به نمازهای جمعه کشانده شود چون دشمن از آن سوء‌استفاده می‌کند و مردم نیز از نظام نا امید می‌شوند.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: دولت  انتقادات صحیح و تذکرات راهگشا را می‌پذیرد .

وی با بیان روایتی از امام‌صادق (ع) تقوا، حلم و بردباری و برخورد مناسب با مردم را از خصایصی که باید  امامان جامعه و مسئولان داشته باشند  عنوان کرد و گفت: امام جمعه باید پدر مهربان جامعه باشد .

آیت‌الله قربانی توجه به فرهنگ را از دیگر وظایف مهم امامان جمعه دانست و گفت: باتوجه به تهاجم فرهنگی دشمنان با استفاده از ابزارهای جدید باید با زبان روز و شناخت دقیق روح اسلام و قرآن در جامعه رفتار کنیم.