جارستان- رئیس پارک علم و فناوری گیلان از برگزاری نمایشگاه فن‌بازار، فناوری منتخب دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور در این استان خبر داد.

به گزارش فارس ، مجید متقی‌طلب عصر امروز در جلسه رفع موانع تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان در گیلان اظهار کرد: پارک علم و فناوری گیلان از نظر تعداد شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، سطح تجاری‌سازی فناوری‌ها و میزان گردش مالی شرکت‌های مستقر و مسؤولیت‌های ملی و بین‌المللی در ردیف چهار استان برتر کشور است.

وی به ثبت ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در گیلان اشاره کرد و افزود: تاکنون یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های مذکور پرداخت شده است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه ۲۴۰ شرکت فناور در این پارک مستقر هستند، تصریح کرد: شرکت‌های مذکور از تمام مزایای شرکت‌های دانش‌بنیان به غیر از معرفی به صندوق نوآوری و شکوفایی برای دریافت تسهیلات استفاده می‌کنند.

متقی‌طلب متذکر شد: انجام فرآیند ثبت شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان به عنوان شرکت دانش‌بنیان حائز اهمیت است.

وی از برگزاری نمایشگاه فن‌بازار، فناوری منتخب دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور در گیلان خبر داد و گفت: سوم تا پنجم شهریور ماه امسال نمایشگاه مذکور در منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود.

این مسؤول یادآور شد: تاکنون بیش از ۴۰۰ فناوری آماده تجاری‌سازی از ۷۰ دانشگاه، پژوهشگاه و پارک علم و فناوری کشور برای حضور در نمایشگاه مذکور اعلام آمادگی کردند.