جارستان بهرنقل از ایسنا؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در هشتم شهریور ماه سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، مراسم های بزرگداشت و یادبودی به صورت محدود و با رعایت کامل دستورالعمل ها و نکات بهداشتی در تمامی استان های کشور برگزار می کند.

متن بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر به به شرح زیر است:

هشتم شهریور ماه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران، نمادی از حقانیت و مظلومیت نظام و سند دیگری بر شقاوت سازمان های تروریستی است که با ارتکاب شنیع ترین جنایات ضد بشری در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، بارها و بارها چهره سفاک و خونریز خود را در برابر این ملت ستمدیده نمایان ساخته اند.

انفجار دفتر نخست وزیری در ۸ شهریور ماه ۱۳۶۰ و شهادت مظلومانه شهیدان محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر، از نقاط سیاه کارنامه ننگین سازمان منافقین و حامیان بین المللی آنهاست که هرگز از حافظه تاریخی ملت ایران اسلامی پاک نگشت و منافقین کوردل در پاسخ این اقدامات جنایتکارانه خود با سیلی های محکم و قاطع ملت مواجه شدند.

شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهوری و حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد جواد باهنر، نخست وزیر از چهره های شاخص و انقلابی نظام بودند که در این روز به فیض عظیم شهادت نائل آمدند، نمونه های بی بدیلی از ساده زیستی و تلاش صادقانه و ایثار جان در راه خدمتگزاری به ملت بودند و تا آخرین نفس، در این مسیر الهی حرکت کردند. بدون شک الگوسازی سبک زندگی و مدیریت شهیدان رجایی و باهنر برای تمام مسئولان نظام و تحکیم وحدت میان ملت و دولت، قدمی بزرگ در نیل به آرمان های بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) در احیای اسلام ناب محمدی(صل الله علیه و آله و سلم) خواهد بود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن همدردی با خانواده های گرانقدر شهدای ترور و گرامیداشت یاد همۀ شهدای شهریور ماه، اعلام می دارد؛ ایران اسلامی در دهه های گذشته همواره یکی از قربانیان اصلی تروریسم در سطح منطقه و جهان بوده و تروریست های کوردل بارها با هدف قرار دادن مسئولان و دانشمندان این سرزمین کینه خود را از این ملت مقاوم و آزادی خواه نشان داده اند، لکن ملت مبارز و مستقل ایران اسلامی همچنان بر مقاومت در برابر استکبار جهانی و ایستادگی در برابر تروریسم بین الملل ادامه داده و در سالیان اخیر نیز با تقدیم شهیدان والا مقامی همچون سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم، همچنان در خط مقدم مبارزه با تروریسم ایستاده و به تبعیت از مقتدای عظیم الشأن جهان اسلام حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) طریق و مسلک شهیدان راه خدمت را ادامه خواهد داد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز در هشتم شهریور ماه، سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، مراسم های بزرگداشت و یادبودی، به صورت محدود و با رعایت کامل دستورالعمل ها و نکات بهداشتی در تمامی استان های سراسر کشور برگزار می کند.