تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 0:57
کد خبر : 35760

پیام استاندار زنجان به مناسبت روز خبرنگار

پیام استاندار زنجان به مناسبت روز خبرنگار

“ن و القلم و ما یسطرون” ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار را گرامی می دارم. ۲۰ سال پیش در چنین روزی محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه ۸ دیپلمات ایرانی در محل کنسولگری ایران در شهر مزارشریف افغانستان توسط عناصر افراطی طالبان به شهادت رسیدند. به همین مناسبت ۱۷ مرداد به عنوان روز

“ن و القلم و ما یسطرون”

۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار را گرامی می دارم.
۲۰ سال پیش در چنین روزی محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه ۸ دیپلمات ایرانی در محل کنسولگری ایران در شهر مزارشریف افغانستان توسط عناصر افراطی طالبان به شهادت رسیدند.
به همین مناسبت ۱۷ مرداد به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شد تا بهانه ای باشد برای گرامی داشت ایثارگریها و فداکاریهای خبرنگارانی که این مسولیت خطیر اجتماعی را بر عهده دارند.
امروز بی تردید خبرنگاران و فعالین رسانه ای در جامعه در حال توسعه و توسعه یافته به عنوان حلقه واسط میان افکار عمومی و حاکمیت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.
در دنیای پرهیاهوی رسانه ای و خبری و در حوزه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و در شکل گیری کانونهای فساد، تبعیض و رانت خواری، بی اخلاقی های سهمگین و بداخلاقی های انتقام جویانه خبرنگاران می توانند با صداقت و شفافیت با چشمان تیزبین، قلم متعهدانه و ضمیری صادقانه بر فضاهای مبهم و تاریک، نور آگاهی بتابانند و بر پلیدی ها بتازند و موجب سلامت و شفافیت در عرصه های مختلف جامعه گردند و تامین منافع عمومی را سرلوحه فعالیت های خویش قرار دهند.
روز خبرنگار روز بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت است.
خبرنگاران، امین جامعه و ملت و ناظر بر قدرت هستند. آنچه که امروز از جامعه خبرنگاری انتظار می رود شفافیت، روشنگری، مردم گرایی، حقیقت جویی و حق طلبی، دفاع از حقوق ملت در سایه ایمان، انصاف و اخلاق محوری و عدالت نگری است.
در این روزها انتظار می رود نظام، دولت و تمامی مدیران و مسولان حضور پررنگ و دائمی خبرنگاران را فرصت مناسبی تلقی کرده و در جهت کاهش دغدغه های شغلی آنان حداکثر مساعدت و همدلی را به عمل آورده و موانع فعالیت حرفه ای و آزاد را از پیش پای آنان بردارند.
در پایان یاد شهدای عزیز جامعه رسانه ای به ویژه شهید محمود صارمی را گرامی داشته و برای ارواح طیبه آنان درود می فرستم.

اسداله درویش امیری
استاندار زنجان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در جارستان تبلیغات در جارستان تبلیغات در جارستان

اجتماعی

یادداشت

گفتگو