جارستان-سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از مسئولان AFC تلویحاً از علی کفاشیان هم بابت برگزاری دیدار تیم ملی ایران برابر سوریه در زمینی نامناسب انتقاد کرد.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از بازگشت ملی‌پوشان از مالزی به ایران در جمع خبرنگاران گفت: همان طور که قبلاً گفته بودم تلاش ما بر این بود که بتوانیم با موفقیت رقابت‌ها را پشت سر بگذاریم. خوشبختانه در دور رفت رقابت‌های مقدماتی جام جهانی به هدف خود رسیدیم و حالا زمانی است که باید برای رسیدن به هدف اصلی مان در دور برگشت رقابت ها تلاش کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره شرایط نامناسب زمین دیدار میان تیم ملی فوتبال ایران و سوریه گفت: متأسفانه روز گذشته روز تلخ و ضرر زننده ای به فوتبال را شاهد بودیم. متأسفانه فوتبال ایران روز گذشته ضربه بزرگی را دید و درحالی که می‌توانست سه امتیاز بازی را بگیریم و طبق برنامه با ۱۳ امتیاز دور رفت این رقابت‌ها را به پایان برسانیم اما نتوانستیم به این هدف برسیم. هدف دوم من این بود که اگر نتوانیم ۱۳ امتیاز کسب کنیم، ۱۱ امتیاز را به دست آوریم که به این هدف رسیدیم. با این حال روز گذشته یک مزه تلخی در دهان ما قرار گرفت و اگر زمین شرایط خوبی داشت حتماً سه امتیاز را می گرفتیم.

سرمربی تیم فوتبال ایران اضافه کرد: اتفاقی که روز گذشته افتاد برای دست اندرکاران AFC تأسف آور بود. در فصل بارش های استوایی این بازی را در مالزی گذاشتند و این در حالی بود که چند کیلومتر آن طرف تر از مکان برگزاری این بازی استادیوم بهتر و با امکانات بالاتری وجود داشت. ما در زمان لازم گزارش خود را به AFC اطلاع دادیم و گفتیم شرایط در این زمین مهیا نیست ولی متأسفانه آن ها پیگیری نکردند. اگر من بیشتر از این چیزی بگویم با جریمه و محرومیت مواجه می شوم. پیشنهاد من به رسانه ها در مالزی این بود که آن ها از مسئولان برگزاری بازی سوال بپرسند. شما یک نایب رئیس فدراسیون دارید (علی کفاشیان) که در AFC سمت دارد. اینکه چرا AFC در این شرایط بازی را برگزار کرد را باید از او بپرسید.

او در پاسخ به این پرسش که نظرش راجب به دلجویی AFC از ایران بابت مراسم برترین های فوتبال آسیا چیست، عنوان کرد: بهترین و بزرگترین جایزه ای که تیم های ملی می توانند به دست آورند شادی ملت ایران است. ما به این مسئله اهمیت می دهیم و برای ما خیلی اهمیت دارد که مردم ایران شاد باشند. ما سعی می کنیم غرور ملت ایران را حفظ کنیم و جایگاه مقدس این کشور را در سطح بالاتری قرار دهیم. آن جایزه ها تنها یک جایزه هستند که در سطحی خاص قرار دارند ولی شادی و شعف مردم ایران مسئله دیگری است که برای ما خیلی اهمیت دارد.

کی روش در پایان درباره برنامه تیم ملی فوتبال ایران بیان کرد: برنامه بعدی ما خیلی ساده است. هرکس که فکر کند صعود ما به جام جهانی کار ساده مثل قدم زدن در پارک است اشتباه می کند. این افراد کسانی هستند که نمی خواهند تیم ملی صعود کنند. ما باید در زمین و خارج از زمین قدرتمند و هوشمندانه کار کنیم. در دور برگشت این رقابت ها دست تیم ها برای هم رو شده پس کار خیلی سخت تر است. همه تیم ها تلاش می کنند تا ایران از جام جهانی دور شود و به این رقابت ها راه پیدا نکند. ما باید تلاش زیادی کنیم تا به جام جهانی برویم.

ایسنا،