جارستان-سنتی ترین وزن وزنه برداری ایران باز هم در دوئل آسیایی کاروان ایران را صاحب مرغوب‌ترین نشان رقابت های آسیایی کرد.

علی داودی قوی‌ترین وزنه بردار نوجوان جهان در دسته فوق سنگین به همراه محمدرضا روشنی دیگر نماینده سنگین وزن تیم ملی وزنه برداری نوجوانان ایران دو وزنه برداری بودند که همچون رقابت های جهانی ۲۰۱۶ مالزی با دوبنده ایران در دوئل آسیایی ژاپن هم روی تخته رفتند و با درخشش خیره کننده خود، حسن ختامی رویایی را برای کاروان وزنه برداری نوجوانان ایران در توکیو رقم زدند. این دو ملی پوش کشورمان در گروه خود با رقبایی از کشورهای  ازبکستان، ۲ نماینده از ژاپن، نماینده عربستان و وزنه بردار نوجوان چین تایپه رقابتی جذاب و مهیج را در سالن آرنای توکیو محل برگزاری مسابقات به نمایش گذاشتند.

*حرکت یکضرب

علیرضا داودی نماینده شایسته دسته فوق سنگین ۹۴+ کیلوگرم ایران با ثبت وزنه های ۱۵۵ و ۱۶۶ کیلوگرم در حرکت یکضرب موفق شد مقتدرانه همانند رقابتهای جهانی مالزی صاحب جایگاه نخست حرکت یکضرب و مدال طلای این وزن شود. داودی در سومین حرکت خود پشت وزنه ۱۷۱ کیلوگرم نیز قرار گرفت اما چون برای مدال طلا رقیبی نداشت، خیلی برای مهار این وزنه تلاش نکرد تا با همان وزنه ۱۶۶ کیلوگرمی صاحب مدال طلای یکضرب این دوره از پیکارها شود.

علیرضا روشنی دیگر ملی پوش دسته فوق سنگین تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشورمان همراه با داودی موفق شد با ثبت سه حرکت صحیح ۱۴۳، ۱۴۸ و ۱۵۲ کیلوگرم سه بار پیاپی موفق روی تخته ظاهر شده و در نهایت بعد از داودی عنوان نایب قهرمانی و نشان نقره حرکت یکضرب را به خود اختصاص دهد. در این حرکت وزنه بردار چین تایپه لون لین شنگ نیز موفق شد با ثبت وزنه ۱۴۶ کیلوگرم صاحب مدال برنز و عنوان سومی حرکت یکضرب دسته ۹۴+ کیلوگرم شود.

*حرکت دوضرب و مجموع

علیرضا داودی قویترین نوجوان وزنه برداری جهان در دوضرب در نخستین حرکتش با ثبت وزنه ۱۸۵ کیلوگرم جایگاه نخستش را در جدول تثبیت کرد. داودی در حرکت دوم دوضرب خود با ثبت وزنه ۲۰۰ کیلوگرمی موفق شد با مجموع ۳۶۶ کیلوگرم صاحب دو مدال طلای دوضرب و مجموع شده و عنوان قویترین مرد وزنه برداری آسیا را نیز از آن خود کند.

محمدرضا روشنی دیگر ملی پوش کشورمان در دسته ۹۴+ کیلوگرم نوجوانان هم با ثبت وزنه های ۱۸۲،۱۸۴ اگرچه نتوانست در حرکت سوم خود  از پس وزنه ۲۰۱ کیلوگرمی برآید اما در نهایت دیگر ملی پوش سنگین وزن کشورمان با مجموع ۳۲۷ کیلوگرم ضمن دریافت دو مدال نقره دوضرب و مجموع جایگاه نایب قهرمانی را نیز به خود اختصاص داد.

دراین وزن لون لین شنگ وزنه بردار تایپه با مجموع ۳۲۷ کیلوگرم سوم آسیا شد.

خبرگزاری فارس