جارستان-مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه استان گیلان بعد از استان چهارمحال و بختیاری استان دوم کشور در زمینه باسوادی است، گفت: طبق سرشماری سال ۹۰ آمار بی سوادان استان ۸۱ هزار نفر بوده است که این آمار الان به ۱۴ هزار نفر رسیده است.

مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور و استاندار گیلان برگزار شد، با اشاره به رتبه دوم گیلان در جذب بی‌سوادی، اظهار کرد: در سال ۹۵، استان گیلان در بحث جذب سواد آموزی رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص داده که ۱۵۴ برابر نسبت به سال گذشته عملکرد بهتری را از خود نشان داده است.

وی افزود: طی شش ماهه گذشته استان موفق شد براساس تعهدات واگذار شده از سوی سازمان سوادآموزی ۹۲.۹ درصد افراد واجد شرایط را جذب و تحت پوشش قرار دهد.

حاجتی گفت: بیمه همگانی آموزش دهندگان، همایش تجلیل از آموزش دهندگان، تالیف کتاب از جمله اقداماتی است که از سال گذشته تاکنون انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه استان گیلان بعد از استان چهارمحال و بختیاری استان دوم کشور در زمینه باسوادی است، تصریح کرد: طبق سرشماری سال ۹۰ آمار بی سوادان استان ۸۱ هزار نفر بوده است که این آمار الان به ۱۴ هزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: بر اساس تکلیف سازمانی، امسال ۴ هزار و ۸۰۰ نفر بی سواد بایستی تحت پوشش کلاس‌های سوادآموزی قرار گیرند که بر اساس آخرین آمار تا ۱۵ آبان، چهار هزار و ۱۴۸ نفر ثبت‌نام شدند.

حاجتی بیان کرد: ۵ مرکز یادگیری محلی در شهرستان‌های تالش، رشت، آستانه اشرفیه، فومن و صومعه سرا راه اندازی شده است، هدف از راه‌اندازی این مراکز یادگیری، تنها آموزش خواندن و نوشتن نیست، بلکه مهارت آموزی نیز در این مراکز انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: گفتمان همگانی نهضت سوادآموزی در گیلان ایجاد شده و شاهد تعامل و همکاری‌های خوبی برای مبارزه با بی سوادی در استان هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،