جارستان-سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در تمرین امروز (یکشنبه) به بازیکنان تأکید کرد که در هوای بارانی سعی کنند توپ را بلند کنند.

 تیم ملی فوتبال کشورمان تمرینات خود را برای آماده‌سازی پیش از دیدار روز سه‌شنبه مقابل سوریه عصر امروز (یکشنبه) در ورزشگاه دانشگاه جامعه اسلامی شهر سرمبان مالزی آغاز کرد.

*این تمرین قرار بود از ساعت ۱۷ (به وقت محلی) آغاز شود که به دلیل بارش شدید باران با ۳۵ دقیقه تأخیر آغاز شد.

*هنگامی که بازیکنان وارد زمین تمرین شدند، با شرایط بد زمین مواجه شدند. آب باران تمام سطح زمین تمرینی را گرفته بود و بازیکنان حتی نمی‌توانستند توپ را حرکت بدهند.

*شوخی کریم انصاری‌فرد و علیرضا جهانبخش در آغاز تمرین جالب توجه بود و سعید عزت‌اللهی هم به جمع آنها اضافه شد. در این بین عزت‌اللهی و انصاری‌فرد ضربه فنی ورزش کشتی را روی جهانبخش اجرا کردند و این بازیکن را روی پیست دو و میدانی به زمین زدند که با خنده آنها همراه بود.

*کارلوس کی‌روش ابتدا بازیکنان را به گوشه‌ای از زمین برد که میکو، مربی بدنسازی تیم ملی تمرینات لازم را برای گرم کردن بدن‌های بازیکنان به آنها داد.

*سوشا مکانی، محمدرضا اخباری و رشید مظاهری، سه دروازه‌بان حاضر در تمرین هم به صورت جداگانه با دن‌گاسپار تمرینات اختصاصی‌شان را انجام دادند.

*پس از برگزاری بخش ابتدایی تمرین، بازیکنان به دو گروه سبز و بنفش تقسیم شدند و در دو قسمت زمین تمرینات را آغاز کردند. بازیکنان ابتدا دو به دو مشغول ارسال پاس‌های بلند بودند و کادرفنی از آنها خواست تا این کار را مدام تکرار کند.

*دقایقی از تمرین تاکتیکی و پاس‌های بلند بازیکنان گذشته بود که کی‌روش از بازیکنان خواست کمی با توپ حرکت کرده و سپس پاس‌های بلند را به سمت یکدیگر ارسال کنند. جواد نکونام این موضوع را از جانب کی‌روش به بازیکنان انتقال داد.

*بخش بعدی تمرین تیم ملی بازی فوتبال درون تیمی بود که در این بخش دروازه‌بان‌ها هم به جمع سایر بازیکنان اضافه شدند.

*کی‌روش در بازی فوتبال مدام به بازیکنان تأکید می‌کرد که توپ را روی زمین پاس ندهند و بیشتر روی هوا کار کنند. تأکید کی‌روش به این دلیل بود که توپ در هوای بارانی و آبی که روی زمین جمع شده به سختی حرکت می‌کند و سرمربی تیم ملی از بازیکنان خواست با این کار به بازی در زمین بارانی عادت کنند.

*تمرین تا پایان به همین حالت ادامه پیدا کرد و کی‌روش پس از صحبت با شاگردانش از آنها خواست بدن‌های خود را سرد کنند تا به هتل برگردند. این تمرین ۶۰ دقیقه به طول انجامید.

*در پایان تمرین سه دروازه‌بان تیم ملی در زمینی که به شدت آب گرفته بود شیرجه رفتند. پس از آن دروازه‌بان‌ها به خصوص رشید مظاهری به شوخی سمت بازیکنان می‌رفت و آنها را بغل می‌کرد تا خیس‌شان کند.

*جواد نکونام در پایان تمرین با رضا قوچان‌نژاد حدود ۱۰ دقیقه‌ای مشغول صحبت کردن شد و در شرایطی که بازیکنان سوار اتوبوس می‌شدند، این دو هنوز مشغول صحبت کردن بودند.

در زیر می‌توانید بخشی از فیلم تمرین ملی‌پوشان را ببینید:

به گزارش تسنیم، دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل سوریه در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه روز سه‌شنبه و از ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران آغاز خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم،